Osiągnięcia

15.06.2018

AGH utrzymuje najlepszą pozycję wśród uczelni technicznych w AMP sezonu 2017/2018

W sezonie 2017/2018 sportowcy z AZS AGH Kraków utrzymali najwyższą pozycję wśród uczelni technicznych oraz drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski (AMP). W klasyfikacji medalowej, tak jak w...[więcej]

12.06.2018

Nominacje do nagrody „Kryształowej Brukselki”

W tegorocznej edycji nagrody „Kryształowej Brukselki” Akademia Górniczo-Hutnicza została nominowana w kategorii nauka-uczelnie. Ponadto prof. dr hab. inż. Andrzej Dziech z Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji...[więcej]

12.06.2018

Studentka AGH najlepsza w konkursie wiedzy o społecznej odpowiedzialności biznesu

Studentka Wydziału Zarządzania Karolina Kosatka zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie wiedzy o społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), pokonując ponad 400 uczestników. W finałowej prezentacji, która zadecydowała o...[więcej]

12.06.2018

AGH w czołówce ministerialnego rankingu najlepiej zarabiających absolwentów

Absolwenci Akademii Górniczo-Hutniczej stanowią ścisłą czołówkę wśród najlepiej zarabiających osób w województwie małopolskim. Takie wnioski przynosi raport Ekonomiczne Losy Absolwentów, który już po raz trzeci przygotowało...[więcej]

12.06.2018

AGH w najnowszym zestawieniu QS World University Rankings 2019

Znamy wyniki najnowszej edycji QS World University Rankings 2019 – jednego z najważniejszych na świecie rankingów uniwersytetów. Akademia Górniczo-Hutnicza zajęła drugie miejsce wśród polskich uczelni technicznych oraz piąte w...[więcej]

07.06.2018

Praca doktorantki AGH opublikowana w prestiżowym czasopiśmie chemicznym

Doktorantka Wydziału Energetyki i Paliw mgr inż. Anna Olszewska, w ramach projektu badawczego realizowanego w programie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Diamentowy Grant”, opublikowała pracę w prestiżowym czasopiśmie...[więcej]

06.06.2018

Profesorowie Andrzej Jajszczyk i Janusz Gołaś ponownie powołani do Komitetu Polityki Naukowej

Prof. dr hab. inż. Andrzej Jajszczyk oraz prof. dr hab. Janusz Gołaś zostali ponownie powołani przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina na członków Komitetu Polityki Naukowej. Prof. Andrzej...[więcej]

05.06.2018

Rektor AGH prof. Tadeusz Słomka otrzymał tytuły doktora honoris causa dwóch uczelni ukraińskich

Politechnika Lwowska oraz Wschodnioeuropejski Narodowy Uniwersytet im. Łesi Ukrainki w Łucku nadały tytuły doktora honoris causa Rektorowi AGH prof. Tadeuszowi Słomce. Uroczystość na Politechnice Lwowskiej odbyła się 29 maja...[więcej]

05.06.2018

Medale dla pływaków KU AZS AGH Kraków

Zawodnicy KU AZS AGH Kraków zdobyli trzy brązowe oraz cztery srebrne medale w Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców, które odbyły się w dniach 28-31 maja br. w Łodzi. W zawodach wzięło udział ponad 140 klubów z...[więcej]

04.06.2018

Nasi koszykarze akademickimi mistrzami Polski

Koszykarze AZS AGH Kraków zdobyli tytuł akademickich mistrzów Polski. W finałowym starciu nasi zawodnicy pokonali zespół Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu wynikiem 90:64. W tym meczu od początku nie było wątpliwości,...[więcej]