Męska drużyna AGH (w składzie: Tomasz Zych – kapitan, Michał Borówka, Michał Cieślik, Damian Dyrda, Marcin Kleszcz, Jakub Król, Aleksander Lipiec, Aleksander Mac, Konrad Mamcarczyk, Michał Medes, Kacper Nowak) zdobyła srebro w...[więcej]

Studentka AGH nagrodzona w konkursie w ramach programu „Inżynierki 4.0” firmy Siemens

Oliwia Poręba, studentka 4 roku na kierunku Mechatronic Engineering, znalazła się wśród pięciu laureatek tegorocznej edycji programu firmy Siemens „Inżynierki 4.0” – zwyciężczyń konkursu na najlepszy film: „Jakie wyzwanie...[więcej]

Naukowcy z AGH laureatami Nagród Premiera

Dr inż. Ewa Knapik z Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu i dr hab. inż. Bartłomiej Wiendlocha, prof. AGH, z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej zostali laureatami Nagród Prezesa Rady Ministrów za działalność naukową,...[więcej]

12.10.2020

AGH wśród zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym

Gracze z AGH wywalczyli trzecie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w brydżu sportowym. W zawodach, które zakończyły się w niedzielę 11 października 2020 r., wzięło udział blisko 140 zawodników reprezentujących 19...[więcej]

12.10.2020

Zwycięstwo sportowców z AGH w Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu

W niedzielę 11 października 2020 r. w Lublinie zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. W klasyfikacji generalnej mężczyzn puchar zdobyli pływacy z AGH. Indywidualnie wywalczyli III miejsce w wyścigach na 50 m...[więcej]

30.09.2020

Absolwenci AGH laureatami konkursów o Nagrodę Siemensa

Mgr inż. Fabian Bogusz i mgr inż. Krzysztof Woźny z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej zdobyli nagrody I stopnia w dwóch konkursach naukowych organizowanych przez firmę Siemens we...[więcej]

28.09.2020

Sukces reprezentacji AGH na Akademickich Mistrzostwach Polski we wspinaczce sportowej

27 września 2020 r. w Sosnowcu i Katowicach zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej. W rywalizacji kobiet najlepsza w dwóch z trzech konkurencji okazała się Jadwiga Szkatuła z AGH, a w zawodach...[więcej]

23.09.2020

Prof. Andrzej Paulo z ekipą Polskiej Wyprawy Naukowej do Peru uhonorowani w Alei Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

Kapituła Alei Podróżników, Odkrywców i Zdobywców w Krakowie przyznała prof. Andrzejowi Paulo z Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska oraz ekipie Polskiej Wyprawy Naukowej do Peru nominację roku 2020. W Alei przy ul....[więcej]

23.09.2020

Badmintoniści wywalczyli brąz w Akademickich Mistrzostwach Polski

Reprezentacja AZS AGH Kraków zajęła trzecie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w badmintonie. W decydującym starciu nasza drużyna pokonała Politechnikę Śląską 4:1. Złoty medal w turnieju zdobyła Akademia Wychowania...[więcej]