Osiągnięcia

15.03.2019

Nagroda w konkursie Bizneswoman Roku dla badaczki z AGH

Dr inż. Ewa Olejnik, naukowiec z Wydziału Odlewnictwa oraz współzałożycielka spółki Innerco, otrzymała nagrodę główną w kategorii „Kobieta Nauki i Biznesu” w konkursie Bizneswoman Roku. Jury doceniło jakość działań, publikacji...[więcej]

12.03.2019

AGH jednym z największych polskich aplikantów do Europejskiego Urzędu Patentowego

W najnowszym raporcie Europejskiego Urzędu Patentowego (EPO), który został opublikowany 12 marca 2019 r., Akademia Górniczo-Hutnicza znalazła się na trzeciej pozycji wśród polskich wnioskodawców.  Najwięksi aplikanci...[więcej]

11.03.2019

Film AGH nagrodzony w konkursie na najlepsze kampanie rekrutacyjne

Wśród nagrodzonych projektów w konkursie Genius Universitatis, na najlepsze kreatywne kampanie rekrutacyjne uczelni, na III miejscu w kategorii Video Online, znalazł się film przygotowany przez Dział Informacji i Promocji AGH....[więcej]

08.03.2019

Studenci AGH laureatami Turnieju Wiedzy Górniczej

Studenci Górnictwa i Geologii (specjalność górnictwo podziemne) na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii zostali laureatami Turnieju Wiedzy Górniczej. Inż. Łukasz Dubel zajął miejsce pierwsze, a inż. Adam Jankowski – drugie. Warto...[więcej]

07.03.2019

Studenckie Koło Naukowe „Zarządzanie” z sukcesami na konferencji w Tokio

Podczas odbywającej się w Tokio konferencji ASBMSR-2019 – 5th International Conference on Advancements in Social, Business and Management Sciences Research reprezentanci Studenckiego Koła...[więcej]

07.03.2019

Absolwent AGH nadzieją sektora kosmicznego

Agencja Rozwoju Przemysłu SA rozstrzygnęła konkurs „Konstelacje 2018”. W kategorii „nadzieja sektora kosmicznego”, która skierowana jest do młodych (do lat 30) pracowników branży kosmicznej w Polsce, zwycięzcą został absolwent...[więcej]

06.03.2019

Koszykarze KS AGH Kraków mistrzami Polski w turnieju U-20

Drużyna KS AGH Korona Oknoplast Kraków zdobyła pierwsze miejsce w Finałowym Turnieju Mistrzostw Polski w Koszykówce Mężczyzn U-20 (do lat 20). Gospodarzem zawodów, które odbyły się w AGH dniach 27 lutego – 3 marca 2019 r., był KS...[więcej]

04.03.2019

Medale reprezentacji AZS AGH w AMP w snowboardzie

Reprezentacja AZS AGH odnotowała szereg zwycięstw podczas Akademickich Mistrzostw Polski w snowboardzie, które odbyły się w Wiśle na przełomie lutego i marca br. AGH reprezentowało 12 sportowców — 6 studentek (Agnieszka...[więcej]

01.03.2019

Naukowiec z AGH otrzymał stypendium Fulbrighta

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta ogłosiła nazwiska laureatów w trzech kategoriach kierowanych do pracowników naukowych, doktorantów i studentów. Dr hab. inż. Jakub Matusik z Katedry Mineralogii, Petrografii i Geochemii...[więcej]

28.02.2019

Złoto i podwójny brąz dla narciarzy AZS AGH w AMP w narciarstwie alpejskim

W Akademickich Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim zawodnicy z AZS AGH Kraków wywalczyli jeden złoty i dwa brązowe medale. W klasyfikacji drużynowej mężczyzn AGH zajęła pierwsze miejsce wśród uczelni technicznych, a w...[więcej]