Osiągnięcia

21.05.2018

Pierwsze miejsce ORAGH na festiwalu Alte Kameraden

Orkiestra Reprezentacyjna AGH zajęła pierwsze miejsce w kategorii „program koncertowy” na Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Dętych i Paradnych Alte Kameraden 2018 w Gorzowie Wielkopolskim. Dzięki zwycięstwu nasi muzycy, jako...[więcej]

21.05.2018

Wyróżnienie dla Wydawnictw AGH

Decyzją jury konkursu ACADEMIA 2018 na Najlepszą Książkę Akademicką i Naukową, Wydawnictwa AGH otrzymały wyróżnienie rektora Politechniki Warszawskiej w kategorii publikacja akademicka z dziedziny nauk technicznych i...[więcej]

21.05.2018

Trzecie miejsce studentów AGH w konkursie geoinformatycznym

Zespół studentów z koła naukowego KNGK Geoinformatyka działającego przy Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska zajął trzecie miejsce w II Akademickich Mistrzostwach Geoinformatycznych GIS Challenge organizowanym...[więcej]

17.05.2018

Ponad 13,5 mln zł z NCN dla naukowców z AGH na badania podstawowe

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki 14. edycji swoich najpopularniejszych konkursów: OPUS i PRELUDIUM. 24 naukowcom z Akademii Górniczo-Hutniczej przyznano łącznie 13 615 417 zł na realizację projektów...[więcej]

14.05.2018

Reprezentacja AGH mistrzem w grze komputerowej Overwatch

Reprezentacja Akademii Górniczo-Hutniczej „AGHresorzy” została mistrzem Polski e-sportowej Ligi Akademickiej w grze komputerowej Overwatch, pokonując w finale zawodników Politechniki Warszawskiej. Trzecie miejsce zajęła drużyna...[więcej]

10.05.2018

Drugie miejsce AGH wśród polskich uczelni technicznych w rankingu Emerging Economies

Znamy wyniku najnowszego międzynarodowego rankingu Emerging Economies 2018. Akademia Górniczo-Hutnicza zajęła w nim drugie miejsce wśród polskich uczelni technicznych. W zestawieniu ogólnym AGH znalazła się w przedziale...[więcej]

10.05.2018

Młodzi naukowcy ze stypendiami Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Dr inż. Kajetan Dziedziech z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki oraz mgr inż. Michał Dziadek z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki znaleźli się w gronie 100 najzdolniejszych młodych polskich naukowców, którym...[więcej]

09.05.2018

AGH Solar Boat i AGH Racing nagrodzone w konkursie na artykuły dotyczące analiz numerycznych w projektach inżynierskich

Zespół AGH Solar Boat  zajął drugie, a AGH Racing trzecie miejsce w konkursie studenckim na artykuły dotyczące analiz numerycznych i symulacji komputerowych w projektach inżynierskich. Nagrodzone...[więcej]

30.04.2018

Pływacy AZS AGH Kraków na podium Akademickich Mistrzostw Polski

Pierwsze miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych w kategorii kobiet i mężczyzn oraz drugie w klasyfikacji generalnej w kategorii kobiet i mężczyzn zajęli sportowcy z AZS AGH Kraków w Akademickich Mistrzostwach Polski w...[więcej]

30.04.2018

AGH w nowym rankingu Times Higher Education – New Europe

Akademia Górniczo-Hutnicza zajęła drugie miejsce wśród polskich uczelni technicznych oraz czwarte wśród wszystkich sklasyfikowanych polskich szkół wyższych w nowym rankingu Times Higher Education (THE) – New Europe. Zestawienie...[więcej]

Wyświetla nowości od 1 do 10 ze wszystkich 709
<< Pierwsza < Poprzednia 1-10 11-20 21-30 31-40 41-50 51-60 61-70 Następna > Ostatnia >>