Sukces doktoranta AGH na międzynarodowej konferencji ANIMMA 2015

Mgr inż. Igor Królikowski doktorant, a zarazem pracownik Katedry Energetyki Jądrowej na Wydziale Energetyki i Paliw, otrzymał nagrodzę za najlepszą studencką publikacje naukową na międzynarodowej konferencji ANIMMA 2015.

Nagrodzona publikacja pod tytułem: Optimization of Thermal Neutron Converter in SiC Sensors for Spectral Radiation Measurements, której autorami są: I. Królikowski, J. Cetnar, F. Issa, R. Ferrone, L.Ottaviani, D. Szalkai, A. Klix, L. Vermeeren, A. Lyoussi, oraz R. Saenger, przedstawia możliwe sposoby zoptymalizowania konwertera neutronów termicznych w nowoczesnych sensorach SiC wykorzystywanych do spektralnych pomiarów promieniowania jądrowego. Optymalizacja została wykonana przy pomocy narzędzia komputerowego stworzonego przez autora oraz superkomputerów dostępnych w Akademickim Centrum Komputerowym CYFRONET AGH.

ANIMMA 2015 jest jedną z największych konferencji dotyczących energetyki jądrowej, a dokładniej zagadnień związanych z pomiarami promieniowania jądrowego m.in. w badawczych oraz energetycznych reaktorach jądrowych, medycynie, przy pracy z paliwem jądrowym czy w zagadnieniach fizyki fundamentalnej. Konferencja odbyła się w Lizbonie w dniach 20-24 kwietnia 2015 r.