O wiązaniach chemicznych w ciele stałym w „Copernicus College”

W październiku 2015 r. na platformie e-Uniwersytetu „Copernicus College” zostaną udostępnione wykłady „Wiązania chemiczne w ciele stałym”, prowadzone przez dr. hab. inż. Andrzeja Koleżyńskiego z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH.

„Copernicus College” jest inicjatywą Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie – to wirtualny uniwersytet, który oferuje bezpłatne studia. Zajęcia prowadzą polscy uczeni, a materiały obejmują nagrane wykłady oraz artykuły naukowe, fragmenty książek i zestawy ćwiczeń. Kursy kończą się egzaminami sprawdzającymi wiedzę.

Podczas kursu „Wiązania chemiczne w ciele stałym” zostanie przeprowadzona szczegółowa analiza rodzajów wiązań i wpływu rodzaju wiązań na własności makroskopowe, czyli to, co interesuje najbardziej fizykochemików ciała stałego i inżynierów materiałowych.

Zagadnienie wiązań chemicznych ciała stałego jest szczególnie istotne z punktu widzenia analizy makroskopowych, fizyko-chemicznych własności materiałów, które przekładają się także na własności użytkowe – podkreśla dr hab. inż. Andrzej Koleżyński.

Obecnie e-Uniwersytet znajduje się w fazie testów. Uczestnicy mogą wziąć udział w krótkich wykładach specjalnych oraz kursie „Bóg i kosmologia”, prowadzonym przez ks. prof. Michała Hellera, dyrektora Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych.

Kursy i wykłady specjalne otwarte są dla wszystkich zainteresowanych.

Aby zostać studentem „Copernicus College” należy zalogować się na stronie: www.copernicuscollege.pl.