Skip to content ↓

Najmłodszy profesor znalazł klucz do ludzkiego SERCA?

Najmłodszy profesor znalazł klucz do ludzkiego SERCA?

Nie wiemy jeszcze wszystkiego o ludzkim sercu - mówi Mateusz Hołda, lekarz i najmłodszy profesor w Polsce. Nasz gość w rozmowie z Natalią Schmidt-Polończyk ujawnia swoje naukowe fascynacje i najnowsze odkrycia w dziedzinie anatomii serca. Czym są tajemnicze kieszonki i czy każdy je posiada? Jaki mają wpływ na ryzyko udaru? Jak możemy zobaczyć nasze serce w druku 3D? Czy po operacji serca przestajemy kochać? Mateusz Hołda zdradza też, jak zrobić zawrotną karierę naukową i co z perspektywy czasu by w niej zmienił. Z ręką na sercu zapraszamy Was na tą rozmowę!

Data premiery: 8 lut 2023
Gość: Mateusz Hołda
Prowadząca: Natalia Schmidt-Polończyk


Mateusz Hołda

Lekarz, anatom, kardiolomorfolog. Został najmłodszym profesorem w Polsce w wieku 29 lat, a wcześniej – jako pierwszy w kraju – obronił pracę doktorską przed ukończeniem studiów magisterskich. Znalazł się na liście ‘30 under 30’ magazynu Forbes. Przewodniczący zespołu badawczego HEART na Uniwersytecie Jagiellońskim. Bada architekturę ludzkiego serca.

 

Natalia Schmidt-Polończyk

Adiunkt na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH, naukowczyni, doktor nauk technicznych, tutorka akademicka, trenerka interpersonalna, Rzeczniczka Nauki. Na Instagramie działa jako Doktorka Tutorka.

Stopka