Najmłodszy profesor znalazł klucz do ludzkiego SERCA?

Nie wiemy jeszcze wszystkiego o ludzkim sercu - mówi Mateusz Hołda, lekarz i najmłodszy profesor w Polsce. Nasz gość w rozmowie z Natalią Schmidt-Polończyk ujawnia swoje naukowe fascynacje i najnowsze odkrycia w dziedzinie anatomii serca. Czym są tajemnicze kieszonki i czy każdy je posiada? Jaki mają wpływ na ryzyko udaru? Jak możemy zobaczyć nasze serce w druku 3D? Czy po operacji serca przestajemy kochać? Mateusz Hołda zdradza też, jak zrobić zawrotną karierę naukową i co z perspektywy czasu by w niej zmienił. Z ręką na sercu zapraszamy Was na tą rozmowę!

Data premiery: 8 lut 2023
Gość: prof. Mateusz Hołda
Prowadząca: dr inż. Natalia Schmidt-Polończyk

prof. Mateusz Hołda

Lekarz, anatom, kardiolomorfolog. Został najmłodszym profesorem w Polsce w wieku 29 lat, a wcześniej – jako pierwszy w kraju – obronił pracę doktorską przed ukończeniem studiów magisterskich. Znalazł się na liście ‘30 under 30’ magazynu Forbes. Przewodniczący zespołu badawczego HEART na Uniwersytecie Jagiellońskim. Bada architekturę ludzkiego serca.

dr inż. Natalia Schmidt-Polończyk

Adiunkt na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH, naukowczyni, doktor nauk technicznych, tutorka akademicka, trenerka interpersonalna, Rzeczniczka Nauki. Na Instagramie działa jako Doktorka Tutorka.