Czy wirusy zawsze są naszym WROGIEM?

Dobre wirusy istnieją! A co więcej - mogą nam pomóc w walce z nieuleczalnymi dotąd chorobami. To pozytywny przekaz z dzisiejszego odcinka Bunkra Nauki. Wirusolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Krzysztof Pyrć w rozmowie z Krzysztofem Kluzą mówi m.in. o tym, czy era koronawirusa dobiegła już końca, jak często będziemy musieli się szczepić na COVID-19 i czy już kilkanaście lat temu przewidział wybuch pandemii. A nasz prowadzący ujawni, co znajduje się w jego książeczce szczepień… Będzie się działo!

Data premiery: 25 sty 2023
Gość: prof. Krzysztof Pyrć
Prowadzący: dr inż. Krzysztof Kluza

prof. Krzysztof Pyrć

Polski naukowiec, biolog i wirusolog, profesor nauk biologicznych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W marcu 2020, po wybuchu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 stanął na czele zespołu prowadzącego badania nad wirusem w Małopolskim Centrum Biotechnologii. Od 2021 roku członek grupy eksperckiej ds. COVID-19 przy Komisji Europejskiej.

dr inż. Krzysztof Kluza

Adiunkt w Katedrze Informatyki Stosowanej AGH. Prowadzi badania związane z inżynierią oprogramowania i inżynierią wiedzy. Interesuje się również zastosowaniem systemów inteligentnych i metod sztucznej inteligencji.