Czy ludzkość PRZETRWA kryzys klimatyczny?

Czy mamy obecnie kryzys klimatyczny? Tak, trwa już od dobrych 30 lat – mówi prof. Szymon Malinowski. Czy uda nam się powstrzymać zmiany klimatu? Jak możemy zmniejszyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery? Czy ludzkość przetrwa kolejne ocieplenie na Ziemi? W rozmowie z Joanną Maraszek naukowiec analizuje możliwe scenariusze, jakie ma przed sobą nasza planeta. Czy jest dla nas nadzieja?

Data premiery: 5 paź 2022
Gość: prof. Szymon Malinowski
Prowadząca: Joanna Maraszek

prof. Szymon Malinowski

Współtwórca portalu Nauka o Klimacie i współautor książki o tym samym tytule. Na co dzień fizyk atmosfery, pracownik Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Bohater filmu dokumentalnego „Można panikować”.

Joanna Maraszek

Współzałożycielka i wiceprezeska Planet-A Foundation, finalistka konkursu Forbes 25 under 25 w dziedzinie Zrównoważony rozwój i klimat, absolwentka AGH.