Artykuły z kategorii Nauka

Infrastruktura badawcza AGH w jednej bazie

​​​​​​​Powstał system informatyczny z ofertą badawczą AGH, w którym można znaleźć informacje na temat uczelnianej infrastruktury badawczej i jej możliwości pomiarowych. Projekt został zrealizowany w ramach programu IDUB.

oferta-badawcza.agh.edu.pl

System został opracowany w dwóch wersjach językowych (polskiej i angielskiej). Obejmuje wszystkie jednostki, dzięki czemu w jednym miejscu można zapoznać się z możliwościami badawczymi całej uczelni.

Sekcja „baza aparatury” skierowana jest zarówno do pracowników Akademii, jak i osób niezwiązanych z AGH, a zainteresowanych skorzystaniem z jej infrastruktury badawczej. Z kolei „lista oprogramowania” to oferta wyłącznie dla pracowników, studentów i doktorantów AGH.

Odpowiednią aparaturę można wyszukać m.in. poprzez jednostkę, osobę kontaktową lub słowa kluczowe.

Baza aparatury jest na bieżąco uzupełniania oraz aktualizowana. Uprawnione do tego są osoby posiadające konto – administratorzy lokalni, tj. dziekani wydziałów lub wskazani przez nich pracownicy. Z zasadami można zapoznać się tutaj.

System opracowało Centrum Rozwiązań Informatycznych AGH.