29.01.2015

Otwarcie Studia Muzycznego „Kotłownia” oraz Centrum Mediów AGH


29 stycznia 2015 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej odbyło się uroczyste otwarcie siedziby Centrum Mediów AGH oraz zmodernizowanego Studia Muzycznego „Kotłownia”. Oba miejsca służyć mają rozwijaniu studenckiej kultury, pasji i zainteresowań.

Relacja fotograficzna z otwarcia Centrum Mediów AGH i Studia Muzycznego „Kotłownia”

 

Studio Muzyczne „Kotłownia” powstało w miejscu dawnej kotłowni zasilającej
w energię budynki Miasteczka Studenckiego AGH. Jego przebudowa trwała dwa lata i kosztowała ponad milion złotych. Dzięki tym modernizacjom powierzchnia użytkowa studia zwiększyła się o prawie 40% i wynosi niemal 200 m kw. Profesjonalny sprzęt, w który wyposażone jest studio muzyczne, kosztował 450 tys. złotych. „Kotłownia” posłuży głównie jako siedziba i miejsce prób dla Chóru i Orkiestry Smyczkowej AGH „Con Fuoco” oraz Orkiestry Reprezentacyjnej AGH.
W planach jest też wykorzystanie studia muzycznego w celach dydaktycznych dla studentów kierunku inżynieria akustyczna. Nowe miejsce na muzycznej mapie Krakowa będzie także służyło, na zasadach komercyjnych, muzykom i zespołom spoza uczelni.

 

Centrum Mediów AGH to organizacja, która powstała w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie pod koniec ubiegłego roku z połączenia istniejących wcześniej redakcji (Biuletynu Informacyjnego Studentów BIS AGH, Krakowskiej Studenckiej Agencji Fotograficznej KSAF AGH, telewizji studentów MINE TV oraz Radia17, studenckiej internetowej rozgłośni radiowej). Podczas uroczystości studenci na co dzień działający w mediach uczelnianych zaprezentują między innymi profesjonalne studio nagraniowe, studio fotograficzne, pomieszczenie do montażu audio-video oraz pomieszczenia redakcyjne. Tylko w zeszłym roku redakcja magazynu BIS wydała pięć numerów gazety, KSAF AGH opublikowała ponad piętnaście tysięcy zdjęć z wydarzeń, MINE TV stworzyła ponad pięćdziesiąt materiałów video, a Radio17 emitowało audycje siedem dni w tygodniu od godziny 16:00 do 23:00.

 

Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski i Czesław Mozil. Podczas otwarcia zostały zaprezentowane również wizualizacje i szczegóły planowanej przebudowy największego krakowskiego klubu muzycznego – Klubu Studio. Jego modernizacja rozpocznie się za kilka miesięcy.