20.06.2015

DZIEŃ AGH 2015 – piknik rodzinny


Zapraszamy wszystkich studentów, pracowników oraz absolwentów AGH wraz z rodzinami na DZIEŃ AGH, który odbędzie się 20 czerwca 2015 r w Krakowie.

 

Relacje międzyludzkie, obok wiedzy, są najcenniejszą wartością z czasów studiów. Tak jak wiedza procentują przez długi czas i są rozwijane przez całe życie. Niezależnie od drogi zawodowej, którą podążają nasi absolwenci oraz czasu, jaki minął od momentu opuszczenia murów naszej uczelni – wszyscy zgodnie podkreślają jedno – studentów, pracowników oraz absolwentów Akademii łączy wyjątkowa więź. Z tego powodu władze Akademii Górniczo-Hutniczej postanowiły zorganizować DZIEŃ AGH, który jest doskonałą okazją do tego, aby społeczność naszej uczelni mogła spotkać się we wspólnym gronie.

 

Piknik rodzinny AGH odbędzie się na terenie Miasteczka Studenckiego AGH (korty tenisowe przy ul. Rostafińskiego).

Podczas pikniku przewidziano:

 • Występy artystów związanych z Akademią
  ­- Orkiestra Reprezentacyjna AGH
  ­- The Klosh Arts
  - Pojedynek Stand Up
  - Kuba Jaźwiecki
  - Teatralna Grupa Improwizacyjna „So Close”
  - Pora Wiatru
  - Go Ahead

 • Atrakcje dla dzieci
  ­- dmuchany zamek, słoń–zjeżdżalnia, rodeo, malowanie twarzy, gadżety AGH
  - ­w godz. 13.00–14.00 na scenie odbędą się zabawy i konkursy dla dzieci (prowadzenie: Magdalena Neisser)

 • Konkursy z nagrodami, loteria i wiele innych niespodzianek

 • IV Bieg AGH
  Bieg rozpocznie się o godzinie 17.00, a oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi o godzinie 19.15. Rywalizacja będzie toczyć się na dwóch dystansach: 5 km i 10 km (bieg główny).
  Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.bieg.agh.edu.pl

 • Rozgrywki sportowe
  W trakcie DNIA AGH przeprowadzone zostaną także rozgrywki sportowe. Na boiskach zmierzą się ze sobą studenci, pracownicy oraz absolwenci AGH.
  Zgłoszenia drużyn należy przesyłać do Akademickiego Związku Sportowego AGH w Krakowie na adres mailowy: azs@agh.edu.pl, w tytule wpisując: Dzień AGH.

Program Dnia AGH

13:05 – 13:55 Zabawy i konkursy dla dzieci
14:00 – 14:10 Oficjalne otwarcie pikniku przez Rektora AGH prof. Tadeusza Słomkę
14:15 – 14:45 Występ Orkiestry Reprezentacyjnej AGH
14:50 – 15:00 Prezentacja bazy dawców szpiku DKMS 
15:05 – 15:35 Karaoke z muzyką na żywo (zespół The Klosh Arts)
15:40 – 15:50 Wyniki konkursu „MOJE AGH”
15:50 – 16:25 Pojedynek Stand Up
16:25 – 16:40 Losowanie nagród w loterii (cz. I)
16:40 – 17:10 Koncert zespołu Kuby Jaźwieckiego
17:10 – 17:20 Pokaz sztuk walki judo i sambo
17:20 – 17:50 Koncert zespołu Pora Wiatru
17:50 – 18:00 Prezentacja bolidu AGH Racing
18:00 – 18:45 Teatralna Grupa Improwizacyjna So Close
19:00 – 19:15 Losowanie nagród w loterii (cz. II)
19:15 – 19:45 Ogłoszenie wyników IV Biegu AGH
19:45 – 20:30 Koncert zespołu Go Ahead

Rozgrywki zgłoszonych drużyn

Piłka nożna – 15:00 (drużyny min. 5-osobowe)
Siatkówka – 16:00 (drużyny min. 6-osobowe)
Koszykówka – 16:00 (drużyny min. 5-osobowe)
Miejsce: boiska na tyłach DS 7 „Zaścianek” i DS 8 „Stokrotka”

 

KUBA JAŹWIECKI
Gitarzysta, kompozytor, wokalista i autor tekstów, pochodzący z Krosna. Uczestnik pierwszej edycji telewizyjnego show X Factor, w którym dotarł do etapu boot camp (setka uczestników). Półfinalista programu Mam Talent, gdzie Agnieszka Chylińska po jego występie powiedziała: „Słuchajcie, ogłaszam, że mamy gwiazdę […] Nasza gwiazda jest szelmą i cwaniaczkiem, która ma taki talent, że czapki z głów. Brawo!”
Twórca zespołu Breath&Miracle mającego na swoim koncie dziesiątki koncertów w całej Polsce, m.in. jako support gwiazd takich jak Czesław Śpiewa, PIN, czy Maciej Maleńczuk…
Obecnie aktywnie koncertujący członek Krakowskiej Sceny Muzycznej, gitarzysta RustyCage, ale przede wszystkim założyciel i lider zespołu Kuba Jaźwiecki Band.
Jego niezwykła otwartość na świat, radość tworzenia, nietuzinkowy humor, a przy tym wszystkim nieprzeciętna barwa głosu sprawiają, że przyciąga tłumy!

 

PORA WIATRU
Acoustic folk rock country blues. Pora Wiatru, w odróżnieniu od większości zespołów, wcale nie powstała przypadkowo.
Pięciu ludzi pochodzących z różnych miejsc Polski z pełną świadomością postanowiło stworzyć coś wspólnego, by znaleźć ujście dla tego, co przez nich płynie. Od tego czasu nieustannie szukamy Wiatru, tego samego, który kiedyś przywiał nas w to samo miejsce o tym samym czasie. Na scenie, w studiu, w pogrążonym w ciszy kościele, na nocnej krakowskiej ulicy czy w pełnym dymiących studenckich głów klubie. W ciągu 5 lat wspólnego grania zespół nagrał w sumie kilkadziesiąt autorskich utworów, zagrał ok. 100 koncertów i wystąpił na kilku festiwalach, z większymi i mniejszymi sukcesami. Ale to tylko suche dane. Nie da się zmierzyć, ile twórczej energii przez nas się przelało, ile zostało przyjęte, a ile wciąż gdzieś krąży, szukając odbiorcy. Można tylko poświęcić chwilę czasu i zmierzyć się z tym, przyjąć, przetrawić lub... pozostać obojętnym. My będziemy robić swoje: grać naszą muzykę wierząc w to, co jest nie do wiary. By iść tam, gdzie jeszcze nikt nie był. Albo przynajmniej nie było nas.

 

GO AHEAD
Jeśli lubicie posłuchać największych hitów lat 80,90 , a przy tym poruszać się w rytm bujających groove'ów, to ten koncert jest dla Was. O wysoką jakość wykonania i świetny klimat zadba ekipa przyjaciół, którzy z nudy, chęci odreagowania od problemów dnia codziennego i wyszalenia się postanowili coś ze sobą zrobić.

 

Koniecznie przekaż informację o DNIU AGH swoim przyjaciołom ze studiów, kolegom z pracy, zaproś rodzinę. Tego dnia spotkajmy się w AGH w jak najliczniejszym gronie!