Studia w komfortowych warunkach

Nowoczesna baza naukowo-dydaktyczna

Zajęcia dydaktyczne odbywają się w komfortowych salach wykładowych, nowoczesnych salach ćwiczeniowych, salach laboratoryjnych oraz salach konferencyjnych. Posiadamy ponad 800 laboratoriów!

 

Kampus w centrum Krakowa

Wszystkie wydziały, organizacje studenckie, Miasteczko Studenckie AGH wraz z klubami oraz bazą sportową położone są w centrum Krakowa, ok. 1 km od Rynku Głównego.

 

Największe miasteczko studenckie w Polsce

Miasteczko Studenckie AGH oferuje studentom blisko 8000 miejsc w 20 domach studenckich. W akademikach studenci mają do dyspozycji m.in. specjalne miejsca do nauki, sale telewizyjne, sale klubowe, a także mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu.

 

Organizacje studenckie

W AGH funkcjonuje ponad 120 kół naukowych oraz kilkadziesiąt organizacji studenckich, w których studenci mogą rozszerzać wiedzę, rozwijać pasje sportowe, artystyczne, dziennikarskie, a także realizować różnorodne projekty.

 

Baza sportowa

Studenci mają do dyspozycji m.in. Basen AGH z nowoczesną siłownią, klubem fitness oraz kręgielnią, całoroczne boisko piłkarskie, halę ze sztuczną nawierzchnią, stanowiska do szermierki dla osób niepełnosprawnych, sale do aerobiku i korty tenisowe. Dumą uczelni jest Akademicki Związek Sportowy AGH Kraków, trzykrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski.

 

Ogólnodostępny Internet

Na terenie uczelni funkcjonuje wiele bezpłatnych punktów dostępowych do sieci bezprzewodowej. Nasze domy studenckie wyposażone są w lokalną sieć komputerową, a te z kolei połączone są z uczelnią nowoczesną gigabitową siecią komputerową.

 

Stołówki

Na terenie kampusu AGH znajdują się dwie stołówki studenckie. Ponadto na wydziałach można znaleźć punkty gastronomiczne.

 

Programy adaptacyjne

Program Adapter to m.in. bezpłatne warsztaty psychologiczne, Punkt Konsultacyjny, w ramach którego można spotkać się z psychologiem oraz e-konsultacje.

 

Opieka lekarska

Na terenie kampusu AGH znajduje się Centrum Diagnostyczno-Medyczne świadczące usługi dla studentów i pracowników szkół wyższych Krakowa.

 

Uczelnia przyjazna osobom niepełnosprawnym

W AGH studiuje około 500 studentów niepełnosprawnych. Metody i formy kształcenia dostosowywane są do ich indywidualnych potrzeb wynikających z niepełnosprawności.

 

Bezpieczeństwo

Teren kampusu AGH jest objęty systemem monitoringu. Ponadto Akademia Górniczo-Hutnicza od lat współpracuje z Komendą Miejską Policji w Krakowie, a zasady współdziałania dotyczące zapewnienia porządku i bezpieczeństwa na terenie uczelni określa specjalne porozumienie.

 

Wsparcie studentów przez URSS

Wszystkich studentów AGH reprezentuje Uczelniana Rada Samorządu Studentów, która organizuje liczne wydarzenia kulturalne, naukowe i sportowe, a także służy pomocą wszystkim studentom.