Charakterystyka studiów:
Zasoby mineralne to specyficzne komponenty środowiska przyrodniczego. W większości przypadków są to bogactwa nieodnawialne i wyczerpywalne, o długim i zwykle kosztownym cyklu rozpoznania. Studia podyplomowe Prawne aspekty gospodarowania zasobami mineralnymi zogniskowane są na prezentacji uporządkowanego stanu wiedzy dotyczącego administrowania i dysponowania zasobami mineralnymi środowiska w kontekście aktualnie obowiązujących uwarunkowań prawnych. Oprócz płaszczyzny prawa słuchacze studium zapoznają się z podstawowymi zasadami zarządzania złożami kopalin, ich ochroną i wykorzystaniem. Przedyskutowane zostaną zadania służby geologicznej w nawiązaniu do aktualnie obowiązujących przepisów o ruchu zakładów górniczych, jak również reguły geologicznego dokumentowania złóż. Omówiona zostanie problematyka dotycząca uzyskiwania kwalifikacji osób dozoru ruchu w specjalności geologicznej oraz geologa górniczego.
Prześledzony zostanie cykl życia projektu surowcowego zarówno od strony technicznej, jak również w kontekście ryzyka i ekonomiki działalności geologiczno-górniczej.
Program studiów:
Sylwetka absolwenta:
Studia podyplomowe Prawne aspekty gospodarowania zasobami mineralnymi przeznaczone są dla absolwentów wydziałów przyrodniczo-technicznych ze wszystkich uczelni, a zwłaszcza geologów i górników oraz specjalistów ochrony środowiska. Dedykowane są przede wszystkim pracownikom:
Absolwent kończący studia podyplomowe Prawne aspekty gospodarowania zasobami mineralnymi zaktualizuje, uzupełni i/lub uzyska:
Czas trwania:
2 semestry (od IX 2019 r. do VIII 2020 r., zakończenie zajęć dydaktycznych VI 2020 r.)
Termin zgłoszeń:
do 13 IX 2019 r.
Wymagane dokumenty:
Tryb zgłoszeń:
Elektronicznie (e-mail) lub listownie. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.
Liczba miejsc:
30
Miejsce zgłoszeń:
AGH, Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska
al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków
pawilon A-0, pokój 7 (wysoki parter)
Osoba przyjmująca zgłoszenia:
Mariusz Krzak
tel.: 12 617 24 32
Joanna Świąder
tel.: 12 617 24 15
Opłaty:
4000 zł
Informacje dodatkowe:
Program studiów realizowany jest w oparciu o zajęcia wykładowe oraz ćwiczenia audytoryjne i komputerowe. Zajęcia będą się odbywać w trybie weekendowym (jeden zjazd w miesiącu, z wyłączeniem miesięcy wakacyjnych), sobota w godz. 9-19, niedziela w godz. 8-13, na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Zajęcia z bloków tematycznych 1. i 2. (wg programu studiów) zakończone zostaną egzaminami. W przypadku pozostałych bloków tematycznych zaliczenie przewidywane jest na podstawie obecności na wykładach, aktywności, dyskusji i odpowiedzi ustnych podczas zajęć i konsultacji oraz zrealizowanych ćwiczeń praktycznych.
Uczestnicy studiów, którzy uzyskali pozytywne oceny (tzn. z wynikiem co najmniej dostatecznym) ze wszystkich przewidzianych w planie studiów egzaminów i zaliczeń, otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych z zakresu Prawnych aspektów gospodarowania zasobami mineralnymi zawierające m.in. ostateczny wynik studiów podyplomowych.
Organizator studiów podyplomowych:
AGH
Wydział Geologii, Geofizyki
i Ochrony Środowiska
Dokładny adres organizatora:
al. Mickiewicza 30
30-059 Kraków
Kierownik studiów:
Mariusz Krzak
tel.: 12 617 24 32
Osoba do kontaktu:
Mariusz Krzak
tel.: 12 617 24 32
Joanna Świąder
tel.: 12 617 24 15
All rights reserved © 2020 Akademia Górniczo-Hutnicza