Inżynieria gazownicza – sieci i instalacje gazowe, wodne i kanalizacyjne

Charakterystyka studiów:

Studia trwają dwa semestry i obejmują 195 godz. wykładów, seminariów i zajęć praktycznych. Celem studiów jest uzupełnienie wiedzy dotyczącej najnowszych rozwiązań w zakresie budownictwa, projektowania i eksploatacji wewnętrznych i zewnętrznych instalacji gazowych, wodnych i kanalizacyjnych.

Program studiów:

• Budownictwo
  • Prawo budowlane, gospodarcze i ochrony środowiska
  • Geoinżynieria
  • Projektowanie instalacji na gaz płynny
  • Termodynamika gazu ziemnego
  • Podstawy projektowania i obliczenia hydrauliczne
  • Projektowanie, budowa i rehabilitacja techniczna rurociągów z wykorzystaniem technologii bezwykopowych
  • Projektowanie sieci i instalacji gazowych i systemów wentylacyjnych
  • Projektowanie sieci i instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych
  • Pomiary przepływu cieczy i gazu w rurociągach

Sylwetka absolwenta:

Studia adresowane są do absolwentów szkół wyższych, zajmujących się problematyką wykorzystania paliw gazowych, budowy gazociągów i wodociągów oraz projektowaniem i eksploatacją instalacji i sieci gazowych, wodnych i kanalizacyjnych.

Uczestnicy studiów otrzymują najnowszą wiedzę w zakresie gazownictwa, która umożliwia im pracę w firmach projektowych, wykonawczych i eksploatacyjnych zarówno w gazownictwie, ciepłownictwie, jak i w sektorze gospodarki komunalnej oraz w urzędach i instytucjach związanych z tą branżą.

Czas trwania:

2 semestry

Termin zgłoszeń:

do 30 września 2020 r.

Wymagane dokumenty:

• formularz zgłoszeniowy,
  • poświadczoną przez Uczelnię kopię dyplomu ukończenia studiów wyższych,
  • poświadczenie  wniesienia  opłaty  za  studia  podyplomowe  za  pierwszy  semestr  studiów,  nie później  niż  w  terminie  14  dni  przed  rozpoczęciem  zajęć  dydaktycznych  w  ramach  studiów podyplomowych

Liczba miejsc:

Tryb zgłoszeń:

kolejność wpływu podań kandydatów spełniających warunki rekrutacji

Miejsce zgłoszeń:

AGH, Wydział Wiertnictwa, Nafty i Gazu

Sekretariat  Katedry  Inżynierii  Gazowniczej

al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków

pawilon A-4, pokój 315

Osoba przyjmująca zgłoszenia:

lic. Monika Nosal

mnosal@agh.edu.pl

Opłaty:

4 800 zł

Informacje dodatkowe:

Zajęcia odbywają się w systemie studiów zaocznych (piątek od godz. 15.00, sobota w godz. 8.15-17.30).