30.10.2021

Konkurs Muzyczny Synestezje


Trwa nabór zgłoszeń do konkursu muzycznego organizowanego w ramach Festiwalu Synestezje. Muzyka.Plastyka.Słowo., który potrwa od 25 do 28 listopada 2021 r. Konkurs skierowany jest zarówno do zespołów, jak i do artystów solowych, a zgłoszenia można nadsyłać do 30 października 2021 r.

Celem konkursu jest prezentacja aktualnych osiągnięć́ młodych grup muzycznych tworzących teksty w języku polskim, „przy akompaniamencie dźwięków niszowych, niekomercyjnych, wyrafinowanych i niebanalnych”, wyłonienie najbardziej wartościowych grup muzycznych oraz pomoc w podnoszeniu kwalifikacji artystycznych i warsztatowych zespołów

Po eliminacjach na podstawie nadesłanych formularzy zgłoszeniowych i materiałów muzycznych (formą elektroniczną w formacie MP3) do dnia 30.10.2021 r. komisja powołana przez organizatora zakwalifikuje 5 zespołów bezpośrednio do koncertu finalistów, który odbędzie się 27 listopada w Klubie Gwarek przy ul. Reymonta 17. Zwycięzcę wyłoni profesjonalne jury.

Najlepszy zespół otrzyma m.in. prawo do sesji nagraniowej, zdjęciowej, nagrodę pieniężną oraz możliwość zorganizowania sobie koncertu.

Szczegółowe informacje, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępne na stronie festiwalu.