08.01.2020

Konkurs INTERSTUDENT 2020 – zgłaszanie kandydatur


Do 8 stycznia 2020 r. można zgłaszać kandydatów do X konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce.

Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie tych spośród studiujących w Polsce studentów zagranicznych, którzy poprzez swoją aktywną postawę i budowanie porozumienia między kulturami wzbogacają polskie środowisko akademickie. Kapituła konkursu wybierze najlepszych obcokrajowców studiujących w uczelniach publicznych i niepublicznych, na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Konkurs organizowany jest w ramach programu „Study in Poland”.

Warunkiem udziału w konkursie jest aktywność w lokalnym środowisku studenckim (kulturalna, społeczna, ekologiczna, sportowa) oraz dobre wyniki w nauce, czy też udział w ciekawych projektach badawczych.

Kandydatów zgłaszać mogą ich profesorowie, opiekunowie, władze uczelni, biura współpracy zagranicznej, samorządy studenckie, a także koleżanki i koledzy.

Partnerami Konkursu są: Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Parlament Studentów RP i Krajowa Reprezentacja Doktorantów.

Gala Finałowa konkursu INTERSTUDENT odbędzie się 27 stycznia 2020 r. w Łodzi, podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2020”.

Ankieta konkursowa (doc | pdf)

Szczegółowe informacje