24.05.2022

I ECO Kongres w Krakowie


24 maja 2022 r. w Auditorium Maximum UJ (ul. Krupnicza 33) odbędzie się I ECO Kongres. Jego tematem będą wyzwania związane z nadchodzącym kryzysem klimatyczno-ekologicznym. Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Jagielloński, a współorganizatorami: AGH oraz Ambasada Szwajcarii w Polsce.

Celem kongresu jest stworzenie platformy zrzeszającej miasto, świat nauki, biznes oraz społeczeństwo do wspólnego działania dla klimatu. Uczestnicy będą rozmawiać m.in. o tym jak nowe technologie i innowacje mogą zmienić świat na lepsze, jak promować ekologiczne rozwiązania, a także jak zmieniać własne nawyki i świadomie podejmować codzienne decyzje.

W ramach wydarzenia odbędą się warsztaty, a firmy, startupy, naukowcy i centra transferu technologii zaprezentują najnowsze rozwiązania ekologiczne.

I ECO Kongres w Krakowie otworzą: Rektor UJ prof. Jacek Popiel, Rektor AGH prof. Jerzy Lis oraz Ambasador Szwajcarii w Polsce Jürg Burri.

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele AGH. Dr inż. Piotr Szatkowski z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki poprowadzi panel „Plastik”. Dr inż. Jakub Bartyzel z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej będzie jednym z prelegentów panelu „Powietrze”. Naukowcy z Wydziału Energetyki i Paliw zaprezentują nowatorskie rozwiązania: dr hab. inż. Marek Jaszczur, prof. AGH przedstawi przydomowe turbiny wiatrowe dla zastosowań indywidualnych, a mgr inż. Paweł Wajss – Heliosferę, czyli rewolucję w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym. Ponadto swoje stoisko będzie miało Centrum Transferu Technologii AGH. Nie zabraknie reprezentacji studenckiej – AGH Racing  pochwali się autonomicznym bolidem.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i możliwy na podstawie rejestracji online (formularz). Rejestracja potrwa do wyczerpania miejsc.

Szczegółowe informacje