05.06.2021

TEDxAGHUniversity edycja 2021


Inspirujący prelegenci, motywacja do działania, impuls do zmiany... to wszystko podczas konferencji TEDxAGHUniversity 2021, na którą zaprasza Uczelniana Rada Samorządu Studentów AGH. Wydarzenie odbędzie się 5 czerwca 2021 r. w Klubie STUDIO.

Zaplanowano trzy bloki tematyczne odpowiadające uczelnianemu hasłu Wiedza – Pasja – Więź. W pierwszym z nich tematy dotyczyć będą popularyzacji nauki oraz kosmosu. W drugim będzie można posłuchać o muzyce, fantastyce, grach komputerowych i iluzji. Ostatni z bloków skupi się na komunikacji, przyjaźni i relacjach międzyludzkich.

Prelegentami TEDxAGHUniversity będą nietuzinkowi pasjonaci nauki, odkrywcy i podróżnicy, ludzie, dla których realizacja własnych zainteresowań stała się sposobem na życie:

 • Michał Dąbrowski – trener psów i behawiorysta. Na co dzień pomaga opiekunom czworonogów zrozumieć świat ich pupili. Autor książki „Trener twojego psa”, będącej kompendium wiedzy o wychowaniu psów. Sam jest opiekunem dwóch psów. Ukończył studia w Akademii Teatralnej w Warszawie.

 • Bartosz Dembiński – projektant komunikacji (PR, marketing, employer branding). Był rzecznikiem prasowym i copywriterem, bywa wykładowcą i trenerem. Czyta, układa LEGO, gra w koszykówkę i morsuje, a w wolnych chwilach gotuje.

 • Tomasz Dziedzic – kierownik Studia Muzycznego „Kotłownia” w AGH oraz pracowni akustycznej w Teatrze im. Juliusz Słowackiego w Krakowie. Swoje zamiłowanie do muzyki wykorzystuje również jako realizator dźwięku w Akademickim Centrum Kultury Klub STUDIO oraz w Klubie Zaścianek. Pasjonat branży audio. Posiada szeroką wiedzę z zakresu technologii analogowych i cyfrowych urządzeń audio, elektroniki urządzeń audio, programowania urządzeń audio oraz protokołów dźwięku cyfrowego, konfiguracji sieci, urządzeń oraz projektowania koncepcyjnego zaawansowanych i rozbudowanych systemów dźwiękowych. Dużo czyta, lubi dobre kino.

 • Paweł Jemioło – doktorant i asystent naukowy w Katedrze Informatyki Stosowanej na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH. Należy do grupy badawczej Knowledge Representation and Knowledge Engineering – KRaKEn. Studiuje psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jego obszary zainteresowań i badań związane są ze sztuczną inteligencją, informatyką afektywną, emocjami, grami wideo, bliskimi związkami, reprodukowalnością oraz replikowalnością.


 • Maciej Łysiak – autor kanału o cukrzycy „Nie słodzę” na platformie YouTube. Z wykształcenia psycholog, obecnie edukator społeczny. Cukrzyca to choroba, która nie stanowi dla niego przeszkody, ale wyzwanie. Odnalazł w niej siłę, teraz edukuje i motywuje innych. W obszarze jego zainteresowań znajdują się wszelkie medyczne nowinki technologiczne, które mają na celu ułatwić życie diabetykom, a przegląd informacji o cukrzycy ze świata to jedna z jego serii na profilu FB. Pomaga nowo zdiagnozowanym diabetykom i ich rodzinom. W tym celu opracował e-book „Cukrzyca typu 1. Jak dobrze zacząć żyć z chorobą?”.

 • Krzysztof Maj – adiunkt na Wydziale Humanistycznym AGH, gdzie wspólnie ze studentami tworzy światy gier wideo. Autor książek: „Allotopie. Topografia światów fikcjonalnych” (2015) i „Światotwórstwo w fantastyce” (2019). Współwykonawca projektu Narra – narzędzie kompleksowo wspierające proces tworzenia fabuły w grach wideo (narra.pl). Kiedy tylko może wraca do wyimaginowanych światów, począwszy od Warhammera Fantasy, TES czy Wizarding World, a skończywszy na Azeroth.

 • Sylwia Majcher – dziennikarka, autorka poradników („Wykorzystuje, nie marnuje. 52 Wyzwania Zero Waste”, „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku”, „Mniej mięsa. Jak zostać fleksitarianinem, by pomóc sobie i planecie”), książek dla dzieci („Samotny Banan”, „Jestem EKO”), reportaży oraz wywiadów nt. kulinarne. Absolwentka studiów podyplomowych na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Prowadzi warsztaty, szkolenia poświęcone ekologii, niemarnowaniu i obiegowi zamkniętemu. Współtwórczyni i ambasadorka pierwszej w Polsce kampanii edukacyjnej #wrocławniemarnuje. Na balkonie hoduje pomidory i jadalne kwiaty, gotuje w sezonowym rytmie, jeździ rowerem, unika nadmiaru.

 • Agnieszka Pałka – CEO GetDressed, startupu z branży fashion tech. Od trzech lat prowadzi zespół, który rozwija produkty wykorzystujące sztuczną inteligencję w modzie. Jednocześnie pracuje jako konsultant strategiczny w agencji Lean, Project: People, działając w obszarach strategii i transformacji. Jest współzałożycielką i ex-CEO fundacji SEED, organizacji pozarządowej wspierającej uczniów szkół średnich w poszukiwaniach ścieżek kariery. Prowadzi podcast „Generacja Z”, w którym rozmawia z przedstawicielami tego pokolenia o ich poglądach. W 2021 r. została wyróżniona w konkursie magazynu „Forbes” 25 under 25 w dziedzinie – biznes i nowe technologie.

 • Tomasz Rożek – doktor fizyki, popularny twórca internetowy, znany dziennikarz popularnonaukowy, popularyzator nauki. Autor serwisu Nauka. To lubię i Nauka. To Lubię. Junior. Szef działu „Nauka i gospodarka” w tygodniku „Gość Niedzielny”. Napisał kilka książek naukowych. Autor oraz prowadzący programów radiowych i telewizyjnych. Założyciel Fundacji Nauka. To Lubię.

 • Michał Skubida – jeden z czołowych polskich iluzjonistów karcianych. Od kilku lat występuje w całej Polsce, bawiąc ludzi. Brał udział w największym na świecie festiwalu artystycznym w Edynburgu. Swój kunszt iluzjonistyczny prezentował także w programach telewizyjnych.
 • Łukasza Wilczyński – ekspert w dziedzinie kreacji strategicznej z wieloletnim doświadczeniem komunikacyjnym, również o zasięgu międzynarodowym, w sektorze B2B i nowych technologii. Specjalizuje się m.in. w komunikacji korporacyjnej, zarządzaniu reputacją, relacjami z mediami oraz kierowaniu organizacją wydarzeń. Lider wschodnioeuropejskiego hubu w jednej z największych sieci komunikacyjnych GlobalCom PR Network. Prezes Europejskiej Fundacji Kosmicznej i pomysłodawca European Rover Challange, największego wydarzenia kosmiczno-robotycznego w Europie.

 • Zespół PAN TU NIE STAŁ (PTNS) – cztery żywiołowe dziewczyny: Aleksandra Krzemińska (wokal), Brygida Zielińska (gitara), Daria Wołek (bass) i Kinga Kazimierska (perkusja). Zespół grał na wielu scenach, m.in. koncert na Juwenaliach Krakowskich. Na swoim koncie ma m.in. główną nagrodę w XXXI Wojewódzkim Przeglądzie Talentów Muzycznych, drugie miejsce w przeglądzie MusicMaster oraz drugie miejsce w I Tarnowskim Przeglądzie Muzycznym. Zespołowi nie są obce różne kręgi muzyczne, ale jego domena to nowe aranżacje znanych przebojów muzycznych.

Wstępny harmonogram (pdf)

*****
Zapisy: https://app.evenea.pl/event/tedxaghuniversity/

 

Link rejestracyjny jest również dostępny na profilu wydarzenia na FB.
Zgodnie z zasadami uniwersyteckiej licencji konferencji typu TEDx liczba uczestników w Klubie STUDIO nie może przekraczać 100. Pozostałe zainteresowane osoby mogą śledzić bezpłatną transmisję wydarzenia na na profilu FB TEDxAGHUniversity oraz na YouTube URSS AGH (kanał o nazwie: ursstv).

Ceny biletów:

 • 70 zł – studenci AGH,
 • 100 zł – pozostałe osoby.


Szczegółowe informacje
na stronie konferencji oraz na profilach społecznościowych: Facebook, LinkedIn, Instagram.

*****
TEDxAGHUniversity to wydarzenie oparte na formule konferencji TED (Technology, Entertainment and Design), których celem jest popularyzacja „idei wartych propagowania”. Prelekcje, każda trwająca nie dłużej niż 18 minut, mają uczestników zainspirować i zmotywować do działania.