07.09.2021

Spotkanie networkingowe AGH|BIM

7 września na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska odbędzie się spotkanie networkingowe AGH|BIM.

Obecność na spotkaniu potwierdziły absolwentki i absolwenci wszystkich edycji studiów podyplomowych AGH|BIM. W wydarzeniu wezmą udział także przedstawiciele uczelni i instytutów, które współpracują z AGH, m.in. z Politechniki Śląskiej, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Warszawskiej, Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii oraz Państwowego Instytutu Geologicznego.

Uczestnicy spotkania będą mogli wymienić poglądy z przedstawicielami podmiotów zamawiających projekty i roboty budowalne w różnych sektorach gospodarki. Wśród gości spotkania są m.in. przedstawicielki i przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Polskich Kolei Państwowych, Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz organizacji i samorządów zawodowych.

Miejsce: bud. C-4, sala 301

Program:
– Rejestracja uczestników
17.00–19.30 – Wystąpienia prelegentów:

• Przywitanie gości: Dziekan Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska
  • Wiktor Piwkowski – Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa
    Wdrożenie BIM w polskim budownictwie – jak, kiedy?
  • Waldemar Izdebski – Główny Urząd Geodezji i Kartografii
    Aktualny stan i plany rozwojowe infrastruktury danych przestrzennych w Polsce
  • Wioletta Nowak, Kamil Kuligowski – IMB Asymetria
    Hamburg, HafenCity – BIM w budownictwie kubaturowym
  • Artur Fojud – Polskie Koleje Państwowe S.A.
    Projekty B+R wspierające cyfrową transformację dworców kolejowych
  • Bohdan Biś Lisowski – Stowarzyszenie Architektów Polskich
    BIM w konkursach architektonicznych
  • Marcin Sokołowski – Centralny Port Komunikacyjny
    BIM w CPK
  • Marek Salamak – Politechnika Śląska
    Cyfryzacja inżynierii lądowej – poważne wyzwania i inspirująca przygoda
  • Dariusz Kasznia – Europejskie Centrum Certyfikacji BIM
    BIM w zamówieniach publicznych okiem konsultanta
  • Tomasz Rajpold – HydroBIM
    Zarządzanie informacją w modelu koordynacyjnym na przykładzie inwestycji hydrotechnicznej
  • Daria Kosmala – Bentley Systems
    Dlaczego świetliki mogą zabić? Krótkie historie z wdrożeń 4D
  • Maciej Wywiał – Navigate
    Pozyskiwanie danych 3D z dronów do celów modelowania BIM
  • Jacek Klanowski – Pile-Elbud S.A.
    Połączenie GIS z CDE oraz wykorzystanie formatów GML EGIB, GML BDOT, GML GESUT usprawnia realizację projektów przesyłowych
  • Prezentacja Zespołu ITCE AGH
  • Sesja Q&A

20.00–22.00 – Klub Studio / Browar Górniczo-Hutniczy
Spotkanie networkingowe. Omówienie problematyki w mniej oficjalnej atmosferze.

Organizatorzy proszą o zapoznanie się z obowiązującym na AGH reżimem sanitarnym.

Kadra naukowa oraz studenci AGH zainteresowani udziałem w wydarzeniu proszeni są o kontakt z dr hab. Tomaszem Owerko, prof. AGH (owerko@agh.edu.pl) lub mgr. inż. Karoliną Tomaszkiewicz.