22.04.2015

Międzynarodowy Kongres Studencki „East meets West”

W dniach 22–24 kwietnia 2015 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej odbędzie się międzynarodowy kongres studencki „East meets West”, organizowany przez studencką sekcję SPE Poland.

Ideą kongresu jest chęć stworzenia platformy wymiany wiedzy, pomysłów i doświadczeń pomiędzy inżynierami z wieloletnim doświadczeniem, a studentami wkraczającymi w świat przemysłu. Corocznie kongres skupia studentów z kilkudziesięciu krajów  Europy, Azji, Afryki, Australii i obu Ameryk.

Society of Petroleum Engineers (SPE) to międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające ponad 120 tysięcy naukowców, inżynierów oraz studentów wszystkich dziedzin nauki powiązanych z szeroko pojętą branżą naftową. Ma ono na celu gromadzenie i szerzenie wiedzy z zakresu przemysłu Oil & Gas. Polska Sekcja Studencka SPE, skupiająca głównie studentów kierunków górniczych i energetycznych Akademii Górniczo-Hutniczej, jest jedną z najprężniej działających sekcji studenckich tego stowarzyszenia.

W ciągu trzech dni wydarzenia będzie można śledzić zmagania młodych specjalistów w dwóch typach konkursów prac studenckich:

• „Student Paper Contest”,
  • „Poster Session”.

Tematyka prac dotyczyć będzie wiertnictwa, gazownictwa, eksploatacji złóż, energetyki, geologii oraz geofizyki.

Oprócz prezentacji swoich rówieśników, uczestnicy będą mieli możliwość poznania punktu widzenia wybitnych przedstawicieli przemysłu. Okazją do tego będzie m.in. debata ekspercka pt.: „Today and Tomorrow of Oil & Gas Industry – Chances and Challenges”. Udział w niej wezmą m.in. dr Jeff Spath – Przewodniczący SPE w roku 2014, Guido van den Bos – Vice President Operations w firmie NOV oraz Parker Snyder – Przewodniczący Polish Shale Coalition.

Podczas sesji karierowej firmy sektora naftowego zaprezentują swoją ofertę. Studenci będą mogli rozwijać swoje umiejętności w czasie warsztatów tematycznych.

Udział w konferencji potwierdzili m.in. Sławomir Brodziński, Podsekretarz Stanu, Główny Geolog Kraju, Tomasz Rybczak, CEO w Slovnaft Polska S.A. oraz prof. Janusz Grębowicz z Uniwesytetu w Houston-Downtown, USA, który udzieli w piątek wykładu w ramach Fulbright Scholarship.

Strona kongresu