Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Aktualności

Złoto AMP dla kolarzy górskich

Zwycięstwem AGH w klasyfikacji drużynowej mężczyzn zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim, których organizatorem był AZS AGH.

Na podium, za Akademią, uplasowały się Politechnika Wrocławska i Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach.
Z kolei u pań najwyżej został sklasyfikowany Uniwersytet Gdański, który wyprzedził Politechnikę Gdańską oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Damska reprezentacja AGH zajęła piąte miejsce w klasyfikacji drużynowej kobiet oraz drugie w klasyfikacji drużynowej w typie Uczelni Technicznych.

Nasza zawodniczka, Larysa Lubowiecka, zdobyła medale w typie Uczelni Technicznych: srebrny w wyścigu indywidualnym na czas kobiet oraz brązowy w wyścigu głównym ze startu wspólnego kobiet.

Mistrzostwa odbyły się w dniach 18–19 maja 2022 r. w Spytkowicach. Wzięło w nich udział ponad 180 zawodników z 44 uczelni. Pierwszego dnia zmierzyli się w jeździe indywidualnej na czas, a kolejnego stanęli do rywalizacji w wyścigu głównym. Przygotowana trasa liczyła niecałe cztery kilometry, z około 150 m przewyższenia.