fot. arch. Wydziału Metali Nieżelaznych

Wydział Metali Nieżelaznych laureatem konkursu „Teraz Polska”

Wydział Metali Nieżelaznych wraz z partnerem przemysłowym Mabo Sp. z o.o. dołączył do grona laureatów 29 konkursu Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, otrzymując nagrodę w kategorii przedsięwzięcie innowacyjne.

Nagroda została przyznana za opracowanie konstrukcji urządzenia do kompensacji zmian długości górnej sieci trakcyjnej. Ze strony AGH twórcami rozwiązania są pracownicy naukowi Katedry Przeróbki Plastycznej i Metaloznawstwa Metali Nieżelaznych: prof. dr hab. inż. Tadeusz Knych, dr hab. inż. Paweł Kwaśniewski, prof. nadzw., dr hab. inż. Andrzej Mamala, prof. nadzw., dr hab. inż. Artur Kawecki, prof nadzw., dr hab. inż. Grzegorz Kiesiewicz, dr inż. Wojciech Ściężor, dr inż. Andrzej Nowak oraz mgr inż. Szymon Kordaszewski i mgr inż. Radosław Kowal (doktoranci).

Nagrodę odebrał dziekan wydziału prof. dr hab. inż. Tadeusz Knych oraz dr hab. inż. Paweł Kwaśniewski, prof. nadzw. będący kierownikiem projektu, w ramach którego zostało opracowane nagrodzone innowacyjne rozwiązanie.

Uroczysta gala wręczenia nagród „Teraz Polska” odbyła się 3 czerwca 2019 r. w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie.

Do 29 konkursu „Teraz Polska” wpłynęło blisko 100 zgłoszeń, z których 55 zdobyło uznanie branżowych komisji ekspertów i nominacje do nagrody. Następnie kapituła konkursu dokonała wyboru laureatów. Godło „Teraz Polska” otrzymało w tym roku 13 produktów, siedem usług oraz trzy innowacje.