01.03.2021

W AGH rozpoczęło się grupowe szczepienie nauczycieli akademickich i innych osób prowadzących zajęcia na uczelni

W działającym od 1 marca 2021 r. punkcie szczepień na terenie AGH szczepionkę przeciw COVID-19 ma otrzymać w sumie 1500 osób.


Pielęgniarka ubrana w fartuch medyczny szczepi w ramię starszego mężczyznę. Oboje mają twarze zasłonięte maseczkami medycznymi. Mężczyzna ma zdjętą z ramienia koszulę.

Prorektor ds. Ogólnych AGH prof. dr hab. inż. Tadeusz Telejko w trakcie szczepienia

Pielęgniarz ubrany w fartuch i maskę pochyla się i szczepi w ramię pracownika AGH. Pracownik siedzi na fotelu. Ubrany jest w czerwoną koszulkę oraz nosi na twarzy czerwoną maskę z niewielkim napisem AGH.

Prodziekan ds. Kształcenia WGiG dr hab. inż. Zbigniew Niedbalski, prof. AGH w trakcie szczepienia

Pielęgniarz ubrany w fartuch i maskę pochyla się i szczepi w ramię pracownika AGH. Pracownik siedzi na fotelu. Poddawany szczepieniu mężczyzna odziany jest w szary t-shirt. Na jednym ramieniu ma przewieszony ciemny sweter. Na twarzy nosi maseczkę.

Prodziekan ds. Nauki i Współpracy WFiIS dr hab. Tomasz Ślęzak, prof. AGH w trakcie szczepienia

Cieszymy się ogromnie, że akcja ruszyła – mówi Prorektor ds. Ogólnych prof. dr hab. inż. Tadeusz Telejko, który jako jeden z pierwszych przyjął już dawkę szczepionki – i liczymy na to, że do grona osób chronionych przed niebezpieczeństwem zachorowania wkrótce zaczną dołączać kolejni członkowie społeczności akademickiej. Daje to nadzieję, że jeśli nie w tym, to w następnym semestrze uczelnia zacznie funkcjonować normalnie i w mury AGH wrócą studenci, wnosząc w nie radość i młodzieńczy entuzjazm.

Wolę skorzystania ze szczepień przeciwko COVID-19 wyraziło w AGH ponad 1700 nauczycieli akademickich i innych osób prowadzących zajęcia. Zorganizowany na terenie AGH (w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca AGH „Krakus”) punkt szczepień masowych, obsługiwany przez firmę Scanmed, jest w stanie przyjąć co najmniej 100 osób dziennie. W sumie szczepionkę w tym punkcie otrzyma 1500 osób.
Jeśli utrzyma się zakładane tempo dostaw szczepionek, szczepienia tej grupy pracowników powinny zakończyć się już w marcu.