Święto Nauk Ścisłych w AGH – Dni prof. Antoniego Hoborskiego 2021

W dniach 7–21 listopada 2021 r. w AGH obchodzone będzie Święto Nauk Ścisłych – Dni prof. Antoniego Hoborskiego. Kulminacyjnym momentem będzie uroczystość odbywająca się w Auli AGH, podczas której zostanie wręczona Nagroda im. prof. Antoniego Hoborskiego, Medal prof. Kazimierza Bartla oraz Artystyczna Gwiazda Hoborskiego. Ważnym punktem programu Święta Nauk Ścisłych będzie także otwarcie nowego budynku Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej.

7 listopada

• Dzień Fizyki Medycznej

15 listopada

• Studencka Konferencja Nauk Ścisłych im. prof. Antoniego Hoborskiego (w formie hybrydowej)

17 listopada

• konferencja Studenckich Kół Naukowych „Kariera uczonego atrakcyjną ścieżką życiową” (w formie hybrydowej)

18 listopada

• godz. 11.00
    uroczyste otwarcie nowego budynku Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej (D-7)
  • godz. 13.00
    posiedzenie Komitetu Głównego Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH
  • godz. 18.00
    posiedzenie Rady Społecznej Wydziału Matematyki Stosowanej

19 listopada

• godz. 12.00–14.00
    uroczystości w Auli AGH (transmisja dostępna będzie na stronie agh.edu.pl)
    • „Gaude Mater Polonia” w wykonaniu chóru Zespołu Pieśni i Tańca AGH „Krakus”
    • Przemówienie Rektora AGH prof. Jerzego Lisa
    • Wystąpienie Dziekana Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej prof. Bartłomieja Szafrana z okazji jubileuszu 30-lecia wydziału
    • Wręczenie Nagrody im. prof. Antoniego Hoborskiego
    • Wręczenie nagrody Artystyczna Gwiazda Hoborskiego
    • Wręczenie Medalu im. prof. Kazimierza Bartla
    • Gratulacje i wystąpienia okolicznościowe
    • Upamiętnienie ofiar Sonderaktion Krakau
  • godz. 15.00–18.00
    konferencja dydaktyczna „Nauczanie przedmiotów ścisłych poprzez doświadczenie” (w formie hybrydowej)
  • godz. 18.00–21.00
    koncert w formie zdalnej „Melodie Nauki – Zapach życia” (link do transmisji tutaj)

20 listopada

• godz. 9.00
    msza św. w Kolegiacie św. Anny
  • zawody sportowe pracowników i studentów

21 listopada

• zawody sportowe pracowników i studentów

W organizację obchodów Dni prof. Antoniego Hoborskiego zaangażowane są Wydziały: Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej; Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji; Inżynierii Materiałowej i Ceramiki; Energetyki i Paliw; Fizyki i Informatyki Stosowanej; Matematyki Stosowanej oraz Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii.

Sylwetka prof. Antoniego Hoborskiego