13.09.2017

Studenci AGH przed mistrzostwami świata we freestyle kajakowym


fot. arch. T. Jakubiec

Świeżo upieczeni studenci AGH, Agata Sobieraj-Jakubiec oraz Michał Sobieraj-Jakubiec planują wystartować w tegorocznych mistrzostwach świata we freestyle kajakowym, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia w San Juan w Argentynie.

Agata Sobieraj-Jakubiec od października będzie studiować Mikroelektronikę w Technice i Medycynie, a jej brat Michał Sobieraj-Jakubiec Automatykę i Robotykę. Kajakarstwo jest ich pasją od najmłodszych lat, a obecnie oboje są członkami polskiej kadry narodowej i zawodnikami Krakowskiego Klubu Kajakowego.

Michał trenuje freestyle od 6 lat. W tym czasie zdobył m.in. dwa tytuły wicemistrza i jeden tytuł mistrza Polski, kilkakrotnie stanął też na podium międzynarodowych zawodów, w tym w rywalizacji o Puchar Europy.

Agata swoją przygodę z kajakami rozpoczęła dwa lata temu. Efektem intensywnej pracy są m.in. drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy w kategorii juniorek, mistrzostwo Polski w kategorii juniorek oraz wicemistrzostwo Polski w kategorii seniorek.

Obecnie największym wyzwaniem jest dla nich start w mistrzostwach świata, a także organizacja wyjazdu. Więcej informacji o przygotowaniach można znaleźć na stronie.