Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Aktualności

fot. Stanisław Malik

Spółka technologiczno-medyczna MedApp nawiązała współpracę z AGH

MedApp SA – polska spółka technologiczno-medyczna specjalizująca się w mieszanej rzeczywistości, sztucznej inteligencji oraz gromadzeniu i analizie dużych zbiorów danych nawiązała współpracę z AGH. W ramach podpisanej 28 września 2020 r. umowy MedApp oraz AGH będą wspólnie prowadzić prace badawczo-rozwojowe oraz kształcić studentów w zakresie nowych technologii w medycynie.

Współpraca pozwoli spółce MedApp wykorzystać potencjał naukowy AGH w świadczeniu rozwiązań medycznych najwyższej jakości, natomiast uczelnia uzyska dostęp do zaplecza technologicznego na potrzeby działalności dydaktycznej związanej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w medycynie.

Umowa obejmuje współpracę w zakresie rozwoju i zastosowania technologii rozszerzonej i mieszanej rzeczywistości (AR/MR), w tym edukacji i szkolenia studentów, a także pozyskiwania wspólnie środków na badania i rozwój w zakresie technologii dla potrzeb medycyny i prowadzenia wspólnych prac badawczych. Obie strony wiążą duże nadzieje z wzajemną współpracą:

Bardzo cieszymy się z podpisanej umowy. Jesteśmy przekonani, że współpraca z prestiżową i innowacyjną krakowską uczelnią przyniesie wymierne korzyści dla obydwu stron. Wierzymy, że łącząc myśl technologiczną MedApp i potencjał intelektualny AGH, szczególnie z zakresu inżynierii biomedycznej, jesteśmy w stanie realnie wpływać na rozwój medycyny. CarnaLife Holo i SurgeonEye, nasze innowacyjne systemy do holograficznej wizualizacji trójwymiarowych, obrazowych danych medycznych między innymi pochodzących z tomografii komputerowej (TK) i rezonansu magnetycznego (MR) z pewnością wprowadzą kadrę akademicką oraz studentów AGH w nowy wymiar korzystania z osiągnięć technologii wykorzystywanych w medycynie. MedApp z kolei będzie miała niebywałą okazję skorzystać z umiejętności, wiedzy i doświadczenia kadry AGH  – mówi prezes spółki Krzysztof Mędrala.

MedApp i AGH zamierzają wspólnie realizować projekty R&D, a także rozpocząć program stażowy dla studentów uczelni, w ramach którego najzdolniejsi z nich otrzymają możliwość odbycia stażu w firmie technologicznej, aby wspólnie ze specjalistami Spółki uczestniczyć w rozwoju nowoczesnych technologii w medycynie. Oba podmioty będą również organizowały staże naukowe./typo3/

AGH w Krakowie to kolejna instytucja naukowa, która będzie mogła wykorzystać w celach naukowo-dydaktycznych rozwiązania MedApp. Od zeszłego roku rozwiązanie CarnaLife Holo służące do obrazowania 3D jest dostępne dla uczelni i instytutów naukowych w Stanach Zjednoczonych, gdzie jest wykorzystywane w działalności badawczo-naukowej.

Stopka