fot. Zbigniew Sulima

Podpisano porozumienie w sprawie podwyżek wynagrodzeń pracowników AGH

Przedstawiciele władz AGH, Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” AGH oraz Rady Uczelnianej Związku Nauczycielstwa Polskiego w AGH podpisali 3 marca 2021 r. porozumienie w sprawie zasad podwyższenia wynagrodzeń pracowników uczelni.

Podwyżka wynagrodzeń ma charakter obligatoryjny i obejmuje wszystkich pracowników, dla których AGH jest podstawowym (głównym) miejscem pracy. Pracownicy zatrudnieni w niepełnym wymiarze czasu pracy otrzymają podwyżkę w wysokości proporcjonalnej do wymiaru zatrudnienia.

Subwencja, jaką w 2021 r. AGH uzyska na utrzymanie i rozwój potencjału dydaktycznego oraz potencjału badawczego, zawiera środki finansowe na podwyższenie wynagrodzeń pracowników od 1 stycznia 2021 r. Wyrównanie za styczeń i luty zostanie wypłacone: nauczycielom akademickim przy wynagrodzeniu za kwiecień, a pracownikom niebędącym nauczycielami akademickimi – przy wynagrodzeniu za marzec.

Porozumienie uzgodnili i podpisali: Rektor AGH prof. dr hab. inż. Jerzy Lis, Prorektor ds. Ogólnych AGH prof. dr hab. inż. Tadeusz Telejko, Przewodnicząca KZ NSZZ „Solidarność” AGH dr inż. Ewa Niewiara, Wiceprzewodnicząca KZ NSZZ „Solidarność” AGH dr inż. Maria Sapor oraz Prezes RU ZNP w AGH dr inż. Dariusz Sala.