Platforma Overleaf dla AGH, czyli „LATEX w chmurze”

Centrum Rozwiązań Informatycznych AGH zapewniło społeczności uczelni dostęp do instytucjonalnej platformy Overleaf.

Overleaf to wygodna alternatywa dla popularnych edytorów tekstu. Wyróżnia się, poza doskonałym wsparciem edycji tekstów naukowo-technicznych, możliwością wersjonowania pisanych dokumentów, korzystania z ogromnej liczby pakietów rozszerzających. Oferuje także wszystkie zalety pracy grupowej, komentowanie pisanych treści dokumentów, prowadzenie dyskusji online, a nawet wysyłanie tekstu publikacji bezpośrednio do wydawcy.

Aby skorzystać z usługi, należy uruchomić dowolną przeglądarkę internetową, wejść na stronę overleaf.com/edu/agh, a następnie zalogować się, używając adresu e-mail z domen @student.agh.edu.pl lub @agh.edu.pl.

Dodatkowe informacje (PDF)

Kontakt techniczny: overleaf(at)agh.edu.pl