pływacy AZS AGH Kraków, fot. archiwum AZS AGH Kraków

Medale Akademickich Mistrzostw Polski dla naszych pływaków i wspinaczy

Sportowcy AZS AGH Kraków wrócili z medalami z Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu oraz Akademickich Mistrzostw Polski we wspinaczce sportowej.

Medale zdobyte w Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu

złoto

• Mateusz Ungeheuer, 100 metrów stylem grzbietowym

srebro

• Martyna Żarłok, 100 m stylem grzbietowym
  • Katarzyna Kita, Marta Iżycka, Martyna Żarłok, Aleksandra Bartyzel, sztafeta 4×50 metrów stylem dowolnym
  • Mateusz Ungeheuer, 50 metrów stylem grzbietowym

AGH zajęła pierwsze miejsce w kategorii uczelni technicznych wśród mężczyzn i kobiet oraz drugie w klasyfikacji generalnej mężczyzn AGH.

Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu odbyły się w Lublinie w dniach 4-6 kwietnia br. Wzięło w nich udział ponad 850 zawodników z 74 polskich uczelni. Organizatorem zawodów był AZS Lublin. Medale najlepszym zawodnikom wręczała Otylia Jędrzejczak.

Medale zdobyte w Akademickich Mistrzostwach Polski we wspinaczce sportowej

złoto

• Jacek Kaczanowski, wspinaczka na czas

brąz

• Jadwiga Szkatuła, bouldering

W klasyfikacji generalnej Akademia Górniczo-Hutnicza zajęła pierwsze miejsce wśród mężczyzn oraz trzecie wśród kobiet, a w kategorii uczelni technicznych pierwsze miejsce (mężczyźni, kobiety).

Zawody odbyły się w dniach 4-7 kwietnia w Sosnowcu i Katowicach. O najlepsze miejsca w wspinaczce na trudność, boulderingu oraz wspinaczce na czas rywalizowało ponad 300 studentów reprezentujących 42 uczelnie. Organizatorem wydarzenia był AZS Katowice.