24.06.2014

Finansowanie projektów w obszarze badań nuklearnych w PR „Horyzont 2020”


27 czerwca 2014 r. na Wydziale Energetyki i Paliw odbędzie się spotkanie informacyjne na temat możliwości finansowania projektów z obszaru badań nuklearnych z Programu Ramowego „Horyzont 2020”.

 

Program Ramowy „Horyzont 2020” jest programem na lata 2014–2020 oraz stanowi główne narzędzie UE w zakresie wspierania badań naukowych i innowacji. Łącznie do rozdysponowania jest prawie 80 miliardów euro. W zakresie działań badawczych i szkoleniowych związanych z rozszczepieniem jądrowym i ochroną przed promieniowaniem przewidziano środki finansowe w wysokości 800 mln euro. Obecnie trwają konkursy na złożenie wniosków projektowych, które adresowane są zarówno do instytucji naukowych, badawczych, indywidualnych naukowców jak i sektora dużych przedsiębiorstw i MŚP.

 

Podczas spotkania zostaną również przedstawione programy wspierające mobilność – Działania Marii Skłodowskiej-Curie (MCSA), współpraca z Joint Research Centre oraz europejski akcelerator technologii energetycznych KIC InnoEnergy.

 

Wydarzenie adresowane jest do studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Sobótka-Demianowska z Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE.

 

Dwugodzinne spotkanie rozpocznie się o godz. 13.15.
Miejsce: Wydział Energetyki i Paliw AGH, paw. D-4, sala 101.