Akcja SOS – Uczelnie Schroniskom w obliczu pandemii

Do 20 grudnia 2020 r. potrwa akcja charytatywna na rzecz podopiecznych małopolskich schronisk i przytulisk dla bezdomnych zwierząt, jak co roku współorganizowana przez AGH. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji oraz wydarzeniach towarzyszących.

Akcja SOS to wydarzenie cykliczne – od 14 lat z inicjatywy studentów, doktorantów i pracowników krakowskich uczelni odbywa się zbiórka datków finansowych i darów rzeczowych oraz żywności dla zwierząt przebywających w schroniskach. Z powodu pandemii ich sytuacja jest szczególnie ciężka, a pomoc – utrudniona.

Wskutek ograniczeń związanych z epidemią tegoroczna akcja odbywa się w całości online, w formie zbiórki na portalu zrzutka.pl.

Beneficjentami akcji będą:

• Krakowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt,
  • Przytulisko dla Bezdomnych Psów i Kotów w Harbutowicach,
  • schronisko dla bezdomnych zwierząt Psie Pole
  • Przytulisko prowadzone przez Fundacja Człowiek Dla Zwierząt w Łętkowicach Kolonii.

Wszystkie szczegóły i aktualności można znaleźć na Facebooku i na stronie internetowej organizatorów.