2019 – co czeka nas w roku 100-lecia AGH?

W roku 2019, ogłoszonym rokiem 100-lecia AGH, świętujemy wspaniały jubileusz otwarcia uczelni. Poprzez liczne wydarzenia wpisane w program obchodów pragniemy przypomnieć o wspaniałych tradycjach naszej uczelni, podkreślić wielki wkład, jaki kadra inżynierska na przestrzeni lat wnosi w rozwój nauki i techniki, a przede wszystkim – być w tym czasie razem – bowiem niespotykana na innych uczelniach więź, jest jedną z najwspanialszych wartości, która łączy od pokoleń studentów i absolwentów AGH.

U progu rozpoczynającego się roku 2019 zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami w roku jubileuszowym:

7 lutego – Koncert „Razem dla dzieci | 100 lat AGH”

Koncert charytatywny, w którym wspólnie wystąpią Orkiestra Reprezentacyjna AGH, Chór i Orkiestra Smyczkowa Con Fuoco AGH oraz Zespół Pieśni i Tańca AGH „Krakus” odbędzie się w Klubie STUDIO. Dochód zostanie przekazany na rzecz domów dziecka przy ul. Rajskiej w Krakowie oraz w Żmiącej k. Limanowej.

8 kwietnia – Otwarcie wystawy dotyczącej historii powstania Akademii Górniczej

8 kwietnia 1919 r. Rada Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej podjęła uchwałę w spawie założenia i uruchomienia Akademii Górniczej w Krakowie. Dokładnie w 100. rocznicę tego wydarzenia w AGH odbędzie się wernisaż wystawy dotyczącej historii powstania Akademii Górniczej, podczas którego zostaną odsłonięte tablice upamiętniające działaczy Komitetu Organizacyjnego Akademii Górniczej prof. Jana Zarańskiego oraz prof. Józefa Morozewicza.

25-26 maja – Gwiaździsty Rajd 100-lecia AGH

Rajd 100-lecia AGH odbędzie się w Beskidzie Śląskim. W sobotnie przedpołudnie uczestnicy wyruszą na wybraną przez siebie trasę (w programie kilka wariantów), a w górskiej wędrówce towarzyszyć im będą władze AGH. Po części górskiej, w godzinach wieczornych w Wiśle odbędzie się wielkie spotkanie integracyjne. W pakiecie rajdowym m.in. koszulki z rysunkiem Andrzeja Mleczki.

29 maja  – Burza Mózgów AGH

W AGH odbędzie się wyjątkowy pokaz najciekawszych projektów studenckich. Podczas prezentacji studenci przybliżą szczegóły dotyczące ich najważniejszych konstrukcji, nagradzanych na międzynarodowych zawodach.

8 czerwca – Dzień AGH

Każdego roku społeczność naszej uczelni spotyka podczas wielkiego pikniku rodzinnego, który odbywa się na terenie Miasteczka Studenckiego AGH. Tradycyjnie w program wydarzenia wpisany jest Bieg AGH.

13-15 czerwca – IV Światowy Zjazd Inżynierów Polskiego Pochodzenia

IV Światowy Zjazd Inżynierów Polskiego Pochodzenia organizowany jest w Krakowie pod hasłem „Inżynier Przyszłości”. Program wydarzenia obejmuje m.in. wykłady, sesje plenarne i tematyczne oraz dyskusje.
Szczegółowe informacje

18-19 października – Główne Obchody Jubileuszu oraz Światowy Zjazd Absolwentów AGH

W dniach 18 i 19 października 2019 r. odbędą się główne obchody jubileuszu 100-lecia AGH. Integralną częścią wydarzenia jest Światowy Zjazd Absolwentów AGH, a kulminację stanowią uroczystości w dniu 19 października.

18-19 października – Światowy Zjazd Absolwentów

• Konferencja centralna (kampus AGH)
  • Sesje naukowe / spotkania na wydziałach według odrębnego planu (kampus AGH)

• Msza św. w Kolegiacie św. Anny