11.10.2021

Komunikat Biblioteki Głównej AGH


Od 11 października br. wszystkie agendy Biblioteki Głównej AGH są dostępne dla czytelników.

Nowością jest m.in. wydłużenie godzin otwarcia Wypożyczalni i Strefy Wolnego Dostępu (pon.–pt. 8.00–19.45, pt. 8.00–18.00, sob. 8.00–15.00).

W październiku, od poniedziałku do piątku, o godz. 10.00, 13.00 i 17.00, Biblioteka Główna AGH organizuje szkolenia biblioteczne przeznaczone dla czytelników chcących zapoznać się z ofertą BG. Szkolenia w języku angielskim będą odbywać się w piątki o godz. 12.00.
Szkolenia przeznaczone są zarówno dla osób korzystających po raz pierwszy z Biblioteki, jak i dotychczasowych użytkowników, którzy chcą poznać zasady korzystania ze zbiorów i usług BG. Rejestracja udziału nie jest wymagana, wystarczy zgłosić się o wybranej godzinie w holu Biblioteki na parterze przy portierni. W trakcie szkolenia (ok. 40 min.) można dowiedzieć się m.in. jak wyszukać i zamówić książki w katalogu AGH, jak je samodzielnie wypożyczyć i zwrócić, prolongować, jak poruszać się w Strefie Wolnego Dostępu, jakie zasady obowiązują w Czytelniach.
Istnieje także możliwość umówienia szkolenia dla grupy o innej porze (pon.–pt. pomiędzy godz. 8.00 a 19.00). W tym celu należy skontaktować się z pracownikami Biblioteki elektronicznie (adres e-mail: udo@bg.agh.edu.pl). 

Dedykowane treści na stronie BG AGH:


Zapisy do Newslettera BGInfo z informacjami m.in. o szkoleniach, dostępach testowych, itp.

Godziny otwarcia wszystkich Stref Czytelnika BG AGH

Aktualne zasady funkcjonowania Biblioteki Głównej AGH oraz dane kontaktowe

Prezentacja o Bibliotece Głównej AGH

Ze względu na sytuację epidemiczną niektóre zasady mogą ulegać zmianie. Prosimy o śledzenie komunikatów na stronie Biblioteki oraz w mediach społecznościowych: