O nas


Biuro Prasowe AGH zajmuje się:

 • kreowaniem wizerunku AGH w mediach,
 • kontaktem z dziennikarzami,
 • poszukiwaniem rozmówców, ekspertów i komentatorów dla mediów,
 • tworzeniem informacji prasowych,
 • organizacją konferencji prasowych,
 • obsługą dziennikarzy na terenie uczelni,
 • analizą informacji medialnych związanych z AGH,
 • reprezentowaniem uczelni w kontaktach z mediami,
 • zarządzaniem treścią kanałów komunikacji w mediach społecznościowych uczelni
  (Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat, Youtube, LinkedIn, Pinterest)

 

Studentów oraz pracowników AGH zainteresowanych zamieszczeniem komunikatów w mediach społecznościowych uczelni prosimy o wysyłanie informacji na adres: bprasowe@agh.edu.pl lub za pośrednictwem Facebooka jako wiadomość do profilu AGH w Krakowie (facebook.com/AGH.Krakow)

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami prasowymi na temat wydarzeń i projektów naukowych realizowanych w AGH:

 

 • W AGH wybrano nowe władze KRASP (PDF, DOC)
 • UNIKEY - pomysłowy projekt studenta AGH na czas pandemii (PDF, DOC)
 • Zespół z AGH zbuduje dom solarny (PDF, DOC)
 • W AGH powstanie hala sportowa (PDF, DOC)
 • AGH w czołówce Rankingu Perspektyw oraz na I miejscu Rankingu Milionerów (PDF, DOC)

 

Archiwum informacji prasowych 

 

Dziennikarzy zainteresowanych otrzymywaniem komunikatów prasowych prosimy o informację na adres: bprasowe@agh.edu.pl

  

Projekty

 • Debaty z Miesięcznikiem ZNAK 

Od kilku lat wspólnie z Miesięcznikiem ZNAK w holu budynku głównego AGH organizujemy debaty, które poruszają ważne społecznie tematy. Wydarzenie to wpisało się już na stałe w mapę kulturalną Krakowa. Prelegentami byli między innymi prof. Jerzy Vetulani, ks. prof. Michał Heller, Janina Ochojska czy Olga Tokarczuk. Dotychczasowi goście dyskutowali o: islamie, wojnie, pracy, zwierzętach, płci, ciele, przyszłości, narkotykach, ateizmie i naturze zła.

 

 • Podróże - AGH on Tour  

Projekt, w którym przez cały rok studenci, absolwenci i pracownicy AGH przysyłają nam swoje zdjęcia z dalekich i bliskich podróży. Mile widziane na zdjęciach są elementy związane z AGH - flagi, napisy na piasku czy śniegu. Z nadesłanych zdjęć powstaje interaktywna mapa „AGH on Tour” w Google Maps, dzięki której na bieżąco możemy śledzić, w którym zakątku świata aktualnie znajdują się studenci i pracownicy AGH.

Adres: https://www.podroze.agh.edu.pl/  

  - 1. miejsce w konkursie PROMYKI 2018 - Nagroda im. Andrzeja Sołtysiaka w kategorii „Działania promocyjne i komunikacyjne prowadzone w obszarze Nowych Mediów”. 

 

 • Zbiórka materiałów archiwalnych

W ramach obchodów 100-lecia AGH koordynujemy zbiórkę materiałów archiwalnych związanych z uczelnią. Społeczność AGH - studenci, absolwenci, pracownicy - przysyłają nam zdjęcia, filmy, dokumenty, przedmioty związane z AGH z okresu ostatnich kilkudziesięciu lat. Zebrane materiały wykorzystamy przy okazji obchodów jubileuszu w Internecie, w formie wystawy czy w specjalnych materiałach wydawanych z tej okazji.

Szczegóły dotyczące zbiórki pod adresem: http://100lat.agh.edu.pl

 

 • Dziewczyny z AGH 

W filmie „Dziewczyny z AGH” pokazaliśmy studentki, które w swoich kołach i organizacjach naukowych współtworzą niesamowite projekty. Dziewczyny to już 36% społeczności studenckiej AGH - chcemy się tym chwalić! Czym zajmują się na co dzień? Zachęcamy do obejrzenia filmu przedstawiającego osiągnięcia naszych studentek.

Krótka wersja: http://bit.ly/DziewczynyzAGH

Długa wersja: http://bit.ly/DziewczynyzAGH-PW

 

 • Burza Mózgów AGH

Wyjątkowy pokaz najciekawszych projektów studenckich ostatnich lat, który odbył się 29 maja 2019 roku w Klubie Studio. Podczas prezentacji studenci przybliżyli szczegóły dotyczące ich najważniejszych konstrukcji, nagradzanych na międzynarodowych zawodach. Na scenie Klubu Studio wystąpili przedstawiciele AGH Space Systems, AGH Solar Boat, AGH Racing, AGH Solar Plane, Projektu Tadżykistan, KRAKsat AGH, Robota Aquilo i  E-Moto AGH. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów 100-lecia AGH, poprowadził je Radosław Kotarski. Pierwsza edycja Burzy Mózgów AGH odbyła się w Centrum Dydaktyki AGH w 2015 roku.

 

 • Konkurs "Kryminał na 100-lecie AGH"

Konkurs na opowiadania kryminalne zawierające motyw uczelni. Spośród 250 tekstów jury wyłoniło 12 zwycięskich prac, które w grudniu 2019 zostaną wydane przez Wydawnictwa AGH we wspólnym zbiorze opowiadań pt. “Archiwum Groźnych Historii”. Opowiadania związane są z Akademią Górniczo-Hutniczą. Pojawiają się w nich m.in. wątki badań naszych naukowców, nowych technologii, kół naukowych, Miasteczka Studenckiego, historii AGH czy uczelnianego sportu.

 

 • Mural na 100-lecie AGH

Mural, który wiosną 2019 roku ozdobił ścianę akademika “Stokrotka” na Miasteczku Studenckim AGH, został wyłoniony w drodze konkursu. Zgłosiło się do niego ponad 30 twórców z całej Polski. Zwyciężył projekt Anny Wardęgi, studentki na Wydziale Malarstwa w  Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Mural prezentuje różne dziedziny nauki, które są rozwijane w murach naszej uczelni, m.in. geodezję, naukę o kosmosie, akustykę czy energię odnawialną. Nie jest to pierwszy tego typu projekt na uczelni - pierwszy mural w AGH powstał w 2013 roku i również został wyłoniony w konkursie.

Social Media

 Zapraszamy do obserwowania naszych kanałów w mediach społecznościowych.