18.05.2018

Muzeum Geologiczne oraz Muzeum AGH zapraszają na Noc Muzeów


Muzeum Geologiczne Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska oraz Muzeum AGH otworzą swoje podwoje podczas Nocy Muzeów, która w Krakowie odbędzie się w tym roku w nocy 18/19 maja.

W Muzeum WGGiOŚ będzie można zobaczyć następujące ekspozycje: paleontologia, zjawiska krasowe, skamieniałości z oolitu balińskiego z okolicy Chrzanowa, skamieniałości jury górnej z Mirowa.

Na odwiedzających czekają także wystawy kolekcjonerskie: 

  • Eligiusz Szełęg „Minerały złóż cynkowo-ołowiowych rejonu bytomsko-tarnogórskiego”,
  • Jolanta i Jacek Szczerba „W bursztynowej pułapce”,
  • Wojciech Bednarczyk „Piękno ukryte w kamieniu. Agaty z okolic Krakowa”,
  • Jacek Wachowiak „Minerały wybranych złóż surowców chemicznych. Kujawskie złoża soli: Inowrocław, Kłodawa, Mogilno”.


Z kolei Muzeum AGH zaprasza na wystawę interaktywną dr. inż. Pawła Janowskiego i inż. Michała Kuda z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Zobaczyć, dotknąć, zrozumieć – pozwól mi zrobić, a zrozumiem”. Wystawa poświęcona jest prawom rządzącym przyrodą i stanowi podróż nie przez świat równań i wzorów, ale przez krainę eksperymentów i samodzielnych poszukiwań praw fizyki.

Muzea będą czekać na odwiedzających w godzinach 19.00-24.00.

Wstęp bezpłatny

W tym roku Noc Muzeów odbywa się pod hasłem „Muzea w niepodległej Rzeczypospolitej”. W krakowskiej edycji weźmie udział ok. 50 różnych instytucji (m.in. 24 muzea wraz z oddziałami). Do bezpłatnego wstępu na teren wszystkich placówek upoważnia symboliczny bilet oraz pamiątkowa, wybijana specjalnie z okazji Nocy Muzeów moneta w cenie 1 zł (można ją nabyć w każdym biorącym udział w wydarzeniu miejscu).