08.06.2017

„Podziel się swoją historią” – zbiórka materiałów archiwalnych na 100-lecie AGH


Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie w ramach obchodów 100-lecia ogłasza zbiórkę materiałów archiwalnych pod hasłem „Podziel się swoją historią”. 

W 2019 roku AGH w Krakowie będzie uroczyście obchodzić stulecie otwarcia. 

W ramach świętowania jubileuszu uczelnia zachęca swoich studentów, absolwentów, byłych i obecnych pracowników oraz wszelkie osoby związane z AGH do stworzenia wspólnego zbioru materiałów archiwalnych. W ramach zbiórki uczelnia poszukuje zdjęć, nagrań filmowych i dźwiękowych czy dokumentów archiwalnych dotyczących historii Akademii Górniczo-Hutniczej.

Archiwalia mogą dotyczyć wydarzeń, studentów, wykładowców oraz przestrzeni i architektury związanych z AGH. Zebrane materiały zostaną wykorzystane przez uczelnię przy okazji obchodów jubileuszu 100-lecia AGH, w Internecie, w środkach masowego przekazu bądź materiałach w formie drukowanej i elektronicznej. 

Materiały analogowe bądź elektroniczne na zewnętrznych nośnikach powinny zostać dostarczone na adres Biura Prasowego AGH, tj. al. A. Mickiewicza 30 w Krakowie, budynek A-0, pokój 324a. Z kolei pod adres: bprasowe@agh.edu.pl można wysyłać materiały w formie elektronicznej. Zbiórka potrwa do 31 marca 2018 r. 

Szczegółowe informacje dotyczące zbiórki oraz regulamin wraz z kartą zgłoszenia dostępne są na stronie: 100lat.agh.edu.pl/zbiorka