31.12.2016

Interdyscyplinarny konkurs Future Living Award 2016


Do 31 grudnia 2016 r. można zgłaszać prace w interdyscyplinarnym konkursie Future Living Award 2016, którego ideą jest odpowiedź na pytanie, jak zmienią się nasze potrzeby na przestrzeni następnych 10 lat.

Zadaniem uczestników jest stworzenie inspirującej, niestandardowej wizji technologii niedalekiej przyszłości. Inspiracją mogą być przemyślenia na następujące tematy:

  • Jakie nowe ludzkie i społeczne potrzeby pojawią się na przestrzeni 10 lat w skutek upowszechniania innowacyjnych technologii?
  • Co będzie motorem ich pojawienia się?
  • Jakich nowych technologii lub urządzeń będziemy potrzebować w przyszłości?

Prace mogą mieć formę elektronicznej prezentacji ppt lub ppf (do 10 stron), filmu (do 5 min) lub rysunku z opisem. Będzie je oceniać jury, w skład którego wchodzą wysoko wykwalifikowani specjaliści oraz uznane autorytety. Nagrodą dla zwycięzcy jest 15 tys. złotych. Laureat drugiego miejsca otrzyma 5 tys. złotych i ekspres do kawy, a trzeciego – 3 tys. złotych.

Celem Future Living Award 2016 jest wsparcie równoczesnego rozwoju z dziedziny designu, urbanistyki, nauki oraz humanistyki przyszłości. To czwarta edycja konkursu, a jego organizatorem jest Siemens.

Informacje o konkursie oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej.