16.12.2016

AGH kontra UJ – razem w szczytnym celu


Zdjęcia: Patrycja Długosz, Szymon Sroka, KSAF AGH

16 grudnia 2016 r. o godz. 11.00 w hali TS Wisła odbędzie się „Charytatywna Święta Wojna”. Studenci dwóch największych uczelni w Krakowie – Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytetu Jagiellońskiego – zmierzą się w dwóch meczach w szczytnym celu. Dochód z przeprowadzonej kwesty zostanie przeznaczony m.in. na pokrycie miesięcznego pobytu rodziny w Domu Ronalda McDonalda, który działa przy Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Główne punkty programu to mecze w dwóch dyscyplinach: futsal mężczyzn i koszykówka kobiet. Emocjonujących chwil nie zabraknie, gdyż rywalizującymi drużynami będą reprezentacje AZS UJ i AZS AGH, czyli jedne z najlepszych drużyn w Polsce. 

Mecze, które organizujemy to widowisko na najwyższym poziomie. Wystarczy wspomnieć, że AGH to najlepsza pod względem sportowym uczelnia w całej Polsce. W ubiegłym roku zdeklasowała rywali we wszystkich dyscyplinach w ramach Akademickich Mistrzostw Polski. – mówi Monika Kukla, koordynatorka wydarzenia. – Jednak reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego na ten mecz zawsze mobilizuje wielkie siły – efektem tych starań było świętowanie w ubiegłym roku zwycięstwa w 3. Charytatywnej Świętej Wojnie – dodaje Monika Kukla.

W programie przewidziano dodatkowe atrakcje – konkursy z nagrodami od partnerów meczu, czy występy zespołów tańca sportowego oraz ludowego. Zespół Pieśni i Tańca UJ Słowianki oraz ZPiT AGH „Krakus” od lat wspierają tę inicjatywę.

Celem wydarzenia jest zebranie funduszy na rzecz Fundacji Ronalda McDonalda, która jest inicjatorem budowy domu działającego przy Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie–Prokocimiu – miejsca tymczasowego pobytu dla rodziców chorych dzieci. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na pokrycie miesięcznego pobytu rodziny oraz na zakup sportowego wyposażenia.

„Święta Wojna” jest organizowana przez IAESTE AGH oraz Stowarzyszenie All In UJ i AZS UJ.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Rektor AGH prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka oraz Rektor UJ prof. dr hab. med. Wojciech Nowak.