Doktoranci – wydarzenia

Zdjęcie portretowe gen. Bieńkam w mundurze.
Spotkanie z gen. Mieczysławem Bieńkiem: Współczesna sytuacja bezpieczeństwa międzynarodowego w świetle wojny w Ukrainie – wnioski dla Polski. Przywództwo i zarządzanie w sytuacji kryzysowej

23 marca 2023 r. o godz. 13.00 w Czytelni Głównej BG AGH (I piętro) w ramach cyklu „Biblioteka Główna AGH zaprasza...” odbędzie się spotkanie z generałem dr. Mieczysławem Bieńkiem, profesorem Wydziału Nauk o Bezpieczeństwie Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, dotyczące bezpieczeństwa międzynarodowego w obliczu wojny w Ukrainie.

Mieczysław Bieniek – generał Wojska Polskiego w stanie spoczynku, komandos, spadochroniarz, doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o obronności, specjalista z zakresu bezpieczeństwa międzynarodowego oraz strategii wojskowej. Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, Akademii Sztabu Generalnego WP, Królewskiej Akademii Studiów Obronnych w Wielkiej Brytanii oraz kursów zarządzania zasobami obronnymi w Monterey w USA. Uhonorowany m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Oficerskim i Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, ponadto wyróżniony wieloma odznaczeniami zagranicznymi i międzynarodowymi. Instruktor spadochronowy klasy mistrzowskiej, posiada uprawnienia instruktora spadochronowego armii amerykańskiej, belgijskiej, tureckiej, brytyjskiej i norweskiej.