Przejdź do treści Przejdź do stopki
Doktoranci – wydarzenia

Wydarzenia

AGH będzie gospodarzem 14. międzynarodowej konferencji Numerical Methods in Industrial Forming Processes. Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 25–29 czerwca 2023 r., jest dedykowane prof. Olgierdowi C. Zienkiewiczowi – inicjatorowi i organizatorowi pierwszej konferencji NUMIFORM zorganizowanej w 1982 r.

W konferencji wezmą udział naukowcy, badacze, inżynierowie i czołowi liderzy w dziedzinie przemysłowych procesów formowania. Celem NUMIFORM 2023 będzie wymiana doświadczeń oraz rozpowszechnienie najnowszych osiągnięć i innowacyjnych rozwiązań w następujących obszarach:

  • zachowanie i modelowanie materiałów oraz ich numeryczna implementacja,
  • modelowanie procesów oraz ich numeryczna realizacja,
  • konwencjonalne i nowatorskie metody formowania i łączenia metali,
  • przetwarzanie polimerów i kompozytów.


Program NUMIFORM 2023 obejmie szereg sesji specjalnych i mini sympozjów nt. wszystkich aspektów metod numerycznych w przemysłowych procesach formowania. Prezentowane referaty będzie można opublikować w wydaniu specjalnym jednego z czasopism międzynarodowych.

Konferencja zaplanowana była pierwotnie na 2022 r., ale z powodu sytuacji epidemicznej została przesunięta na kolejny rok.

Szczegółowe informacje


Olgierd Cecil Zienkiewicz (19212009), brytyjski inżynier i matematyk polskiego pochodzenia. Jeden z twórców Metody Elementów Skończonych (MES). Pionier w zastosowaniu symulacji numerycznych w procesach formowania. Wybitny naukowiec w dziedzinie analizy numerycznej problemów inżynierskich. Profesor i dyrektor Instytutu Metod Numerycznych w Inżynierii na Uniwersytecie w Swansea, kierownik Katedry Metod Numerycznych w Inżynierii dla UNESCO na Politechnice Katalońskiej w Barcelonie. Wybitny inżynier w zakresie budowy projektów hydroelektrycznych, autor wielu książek, podręczników i publikacji naukowych. Popularyzator MES w wielu dziedzinach zastosowań.

W 1982 r. prof. Olgierd C. Zienkiewicz zapoczątkował cykl konferencji o nazwie Numerical Methods for Industrial Forming Processes (NUMIFORM).

Stopka