Przejdź do treści Przejdź do stopki
Doktoranci – wydarzenia

Wydarzenia

Grafika ilustracyjna. Hacker (zakapturzona postać) trzyma dłoń na klawiaturze laptopa. Z ekranu laptopa rozchodzi się grafika z wykresami rynków walutowych.
Criminal Intelligence – New Trends in Analysis Conference
  • 19.09.2023
  • 21.09.2023

W dniach 19–21 września 2023 r. w Instytucie Informatyki AGH odbędzie się druga edycja międzynarodowej konferencji analitycznej Criminal Intelligence – New Trends in Analysis Conference 2023 (CINTiA 2023). Organizatorami wydarzenia są Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego, AGH oraz projekt europejski CYCLOPES.

Adresatami wydarzenia są przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i naukowcy wykorzystujący w swojej codziennej pracy analizę i wywiad kryminalny.

Celem konferencji jest umożliwienie wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami służb mundurowych, dostawcami narzędzi do prowadzenia analizy kryminalnej i reprezentantami świata akademickiego. Udział organów ścigania w prezentacjach nowych technologii i zapoznanie się z wynikami prac naukowych pozwoli na zdobycie wiedzy niezbędnej do usprawnienia procesów analizy kryminalnej. Tym samym CINTiA 2023 wpłynie pozytywnie na ogólną poprawę poziomu bezpieczeństwa publicznego. Z drugiej strony, informacja zwrotna od funkcjonariuszy na temat przedstawionych rozwiązań pozwoli firmom w większym stopniu dopasować w przyszłości swoją ofertę do oczekiwań użytkowników końcowych.

CINTiA 2023 będzie składać się z dwóch paneli – praktycznego oraz naukowego. Pierwszy z nich pozwoli dostawcom nowoczesnych technologii na zaprezentowanie najnowszych rozwiązań w następujących obszarach:

  • analiza kryminalna dla służb ochrony porządku publicznego, obrony i bezpieczeństwa wewnętrznego,
  • prawnie usankcjonowane przechwytywanie danych i prowadzenie dochodzeń,
  • monitoring mediów społecznościowych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i analiz,
  • cyberbezpieczeństwo i gromadzenie informacji o zagrożeniach,
  • monitorowanie przepływu i analizy danych w dark webie, w tym transakcji bitcoin, altcoin i blockchain,
  • informatyka śledcza.

Udział w wydarzeniu dla przedstawicieli służb mundurowych, instytucji publicznych oraz naukowców jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje, rejestracja

Stopka