14.06.2021

Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego – głosowanie trwa


Do 14 czerwca 2021 r. trwa głosowanie w ramach 5. Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Mieszkańcy województwa mogą oddawać swoje głosy na ponad 230 interesujących inicjatyw zgłoszonych do tego projektu.

W tym roku głosować może każdy mieszkaniec, który skończył 16 lat. Każda uprawniona do głosowania osoba ma jeden głos, który może oddać tylko na jedno zadanie w ramach swojego subregionu.

W tegorocznej edycji mieszkańcy mogą głosować na trzy sposoby. W obecnej sytuacji pandemicznej najprostszą, najszybszą i najbezpieczniejszą jest opcja zagłosowania przez Internet – poprzez stronę www.bo.malopolska.pl. Podobnie jak w poprzednich edycjach istnieje też możliwość oddania głosu na papierowym formularzu. Wzór tegorocznej karty do głosowania oraz lokalizacje wszystkich urn, do których należy wrzucić swój głos, można znaleźć na stronie www.bo.malopolska.pl. Trzecią formą jest głosowanie korespondencyjnie. W tym przypadku należy przesłać wypełnioną kartę do głosowania na adres Urzędu Marszałkowskiego lub do jednej z jego agend zamiejscowych.

Ostateczne wyniki głosowania poznamy do 22 października br. Zadania, które zdobędą największą liczbę głosów, będą realizowane przez Zarząd Województwa Małopolskiego w kolejnym roku.

Szczegółowe informacje na temat 5. Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego znajdują się na: