Przejdź do treści Przejdź do stopki
Doktoranci – konkursy

Konkursy

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło konkurs OPUS 24 dla naukowców na wszystkich etapach kariery naukowej. Nabór wniosków w systemie OSF trwa do 15 grudnia 2022 r. do godziny 16.00.

Zgłoszone projekty mogą trwać 1, 2, 3 lub 4 lata. Nie ma górnej granicy finansowania dla jednego projektu, a budżet całego konkursu wynosi 350 mln zł.

W konkursie można zaplanować realizację projektów bez udziału partnerów zagranicznych lub z ich udziałem. Współpraca międzynarodowa może obejmować wykorzystanie przez polskie zespoły wielkich urządzeń badawczych, może także odbywać się w ramach Lead Agency Procedure (LAP) w programie Weave lub w innej formie.

Program Weave opiera się na wielostronnej współpracy między instytucjami finansującymi badania naukowe, skupionymi w stowarzyszeniu Science Europe. Jego celem jest uproszczenie procedur składania i wyboru projektów badawczych we wszystkich dyscyplinach nauki, z udziałem badaczy z dwóch lub trzech krajów europejskich. Wnioski LAP złożone w tej edycji konkursu OPUS będą oceniane przez NCN jako agencję wiodącą.

Obsługą konkursu w AGH zajmuje się Centrum Obsługi Projektów (COP AGH).

Szczegółowe warunki konkursu

Stopka