Przejdź do treści Przejdź do stopki
Doktoranci - aktualności

Popularyzator Nauki 2021 – trwa nabór zgłoszeń do konkursu

Popularyzator Nauki 2021 – trwa nabór zgłoszeń do konkursu

Ruszyła 17. edycja konkursu Popularyzator Nauki, organizowanego w celu nagrodzenia osób, zespołów i instytucji, które wyjątkowo twórczo i skutecznie popularyzują naukę, pomagając innym zrozumieć zjawiska zachodzące wokół człowieka i przybliżając najnowsze wyniki badań. Zgłoszenia można nadsyłać do 10 września br.

Kandydatury oceni kapituła złożona z popularyzatorów nauki, przedstawicieli środowiska naukowego, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz serwisu Nauka w Polsce pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera.

Oprócz najbardziej prestiżowej Nagrody Głównej przyznane będą nagrody w kategoriach: Naukowiec, Animator, Zespół, Instytucja oraz Media. Mogą w nich rywalizować m.in. pracownicy naukowi i nauczyciele akademiccy, studenci i doktoranci, internauci tworzący przekazy popularnonaukowe, koła naukowe czy jednostki uczelni.

Zwycięzcy zostaną przedstawieni podczas finałowej gali, która odbędzie się w końcu 2021 r.

Kandydaci do konkursu mogą się zgłaszać sami (lub mogą być zgłaszani przez osobę trzecią, za zgodą zgłaszanego), a w przypadku instytucji czy zespołów – za pośrednictwem przedstawicieli. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie serwisu Nauka w Polsce.

Stopka