Przejdź do treści Przejdź do stopki
Doktoranci - aktualności

Dla diabetyków i nie tylko

Dla diabetyków i nie tylko

Z okazji Światowego Dnia Cukrzycy, przypadającego na 14 listopada, edukator diabetologiczny dr hab. inż. Artur Rydosz, prof. AGH zachęca do kontaktu członków naszej społeczności akademickiej, którzy chorują na cukrzycę, mają stan przedcukrzycowy bądź chcą omówić wyniki swoich badań.

Prof. Artur Rydosz jest edukatorem diabetologicznym oraz twórcą diabetomatu – nieinwazyjnej metody badania i wykrywania cukrzycy w wydychanym powietrzu. Jest też założycielem i prezesem Fundacji „Z cukrzycą na Ty”, która prowadzi badania związane z nowoczesną diabetologią i popularyzuje wiedzę o cukrzycy.

Na co dzień związany z Wydziałem Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji, gdzie prowadzi badania nad zastosowaniem nieinwazyjnych metod diagnozowania i monitorowania przebiegu różnych chorób z wykorzystaniem czujników do detekcji biomarkerów, w tym ze szczególnym naciskiem na detekcję cukrzycy. 

Zachęcamy także do wysłuchania najnowszej rozmowy z prof. Arturem Rydoszem, dostępnej na naszym kanale popularyzatorskim Bunkier nauki.
Odcinek nr 11: Co ODDECH mówi o Tobie?

Stopka