27.03.2020

Słowo Rektora AGH do Społeczności Uczelni


Drodzy Pracownicy i Studenci AGH

Ten dramatyczny stan, jaki przeżywamy, jaki przeżywa cały świat, niestety przedłuża się. Zreorganizowaliśmy pracę naszej Uczelni i, na ile to możliwe, panujemy nad jej działalnością. Prowadzimy kształcenie on-line i niezbędne badania naukowe, piszemy publikacje, podtrzymujemy wszystkie – ważne dla Pracowników i Studentów – funkcje Uczelni, przestrzegając zasad bezpieczeństwa.

Jestem pod wrażeniem odpowiedzialnego i godnego zachowania RODZINY AGH.

Wszystkim Pracownikom i Studentom zaangażowanym w  funkcjonowanie naszej Uczelni i Miasteczka Studenckiego w tej wyjątkowej sytuacji z całego serca dziękuję. Dziękuję także wszystkim, którzy stosują się do naszego zarządzenia, przebywając w domu i pracując zdalnie.

Drodzy Państwo! Trzymajmy się. Ludzie AGH nigdy się nie poddają! Ta epidemia kiedyś się skończy i wrócą normalne dni, a my będziemy bogatsi o przykre doświadczenie, jakiego nie zaznaliśmy w ciągu naszego dotychczasowego życia. Oby to doświadczenie obniżyło nasze poczucie wyższości w stosunku do Życia na Ziemi.

Moi Drodzy! Odwagi, rozwagi, sił do przetrwania i, mimo wszystko, odrobiny humoru na każdy dzień. No i przede wszystkim zdrowia Wam Wszystkim i Waszym bliskim.

Tadeusz Słomka

PS. A na koniec refleksja: Jak fajnie jest, kiedy po prostu jest zwyczajnie.