Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Aktualności

Nagroda Amerykańskiego Towarzystwa Ceramicznego dla prof. Jerzego Lisa

Prof. dr hab. inż. Jerzy Lis, Prorektor ds. Współpracy AGH, został laureatem nagrody „The Bridge Building Award” przyznawanej corocznie przez Amerykańskie Towarzystwo Ceramiczne naukowcowi spoza Stanów Zjednoczonych, który wniósł wyjątkowy wkład w rozwój inżynierii ceramicznej.

Nagroda została wręczona podczas 43. Międzynarodowej Konferencji ICACC (International Conference & Exposition on Advanced Ceramics and Composites), która odbyła się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. w Daytona Beach na Florydzie. Jest to jedno z najważniejszych światowych spotkań naukowców i przedstawicieli przemysłu ceramicznego w zakresie nowoczesnych materiałów i kompozytów oraz technologii ich wytwarzania.

W związku z przyznaniem nagrody profesor Jerzy Lis został zaproszony do wygłoszenia wykładu plenarnego, który nosił tytuł „Processing of complex ceramic materials by rapid high-energy techniques”.

Konferencja ICACC organizowana jest corocznie przez  istniejące od 1898 r. Amerykańskie Towarzystwo Ceramiczne – The American Ceramic Society. Jego misją jest rozwój szeroko rozumianych badań nad materiałami ceramicznymi. Towarzystwo zrzesza ponad 11 000 naukowców, badaczy, inżynierów, studentów, producentów i specjalistów z ponad 70 krajów.

Stopka