Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Aktualności

Medal im. Tadeusza Kotarbińskiego dla prof. Ryszarda Tadeusiewicza

Prof. Ryszard Tadeusiewicz, Rektor AGH w latach 1998-2005, odebrał 1 marca br. w Jabłonnie Medal im. Tadeusza Kotarbińskiego - wyróżnienie przyznawane przez Polską Akademię Nauk.

Medal został przyznany m.in. za zainicjowanie i rozwój badań na temat zastosowań sztucznej inteligencji w systemach komputerowego wspomagania prac związanych z organizacją i zarządzaniem.

 

Aktualnie prof. Ryszard Tadeusiewicz jest kierownikiem Katedry Automatyki i Inżynierii Biomedycznej na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH. Profesor jest uznawany za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej myśli z zakresu badań naukowych i kształcenia w zakresie informatyki ekonomicznej. Jego specjalnością naukową jest automatyka i robotyka, w tym przede wszystkim: systemy wizyjne robotów przemysłowych, biocybernetyka i inżynieria biomedyczna, a także komputerowe automatyczne rozpoznanie i rozumienie obrazów medycznych oraz sztuczna inteligencja i sieci neuronowe.

 

Medal im. Tadeusza Kotarbińskiego został ustanowiony w 1997 roku przez Komitet Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk dla wyróżnienia osób i instytucji, które swoją naukową bądź praktyczną działalnością wdrażają zasady naukowej organizacji i zarządzania w nauce, kulturze i życiu społecznym.

 

Serdecznie gratulujemy!

Stopka