Zmarł prof. Marian Noga

Z głębokim żalem informujemy o śmierci prof. dr. hab. inż. Mariana Nogi, wieloletniego profesora Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej.

Profesor pełnił funkcję prodziekana Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki, kierownika Zakładu Maszyn Elektrycznych IMiSUE oraz kierownika Katedry Maszyn Elektrycznych.

Był organizatorem i dyrektorem Akademickiego Centrum Komputerowego „Cyfronet” w Krakowie, a także członkiem The Institute of Electrical and Electronics Engineers, Association for Computing Machinery, International Society for Telemedicine and eHealth i Sekcji Geoinformatyki PAU.

Profesor Marian Noga był prezesem Polskiego Towarzystwa Informatycznego, prezydentem Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału EAIiE oraz członkiem zarządu Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.

Rodzinie Zmarłego wyrazy głębokiego współczucia składają Rektor, Senat oraz cała społeczność akademicka Akademii Górniczo-Hutniczej.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 2 sierpnia 2018 r. o godz. 11.00 w Kaplicy Cmentarza Salwatorskiego w Krakowie.