fot. I. Honkisz

Zespół „Mały Krakus” zajął I miejsce na festiwalu folklorystycznym

Grupy dziecięce Zespołu Pieśni i Tańca AGH „Krakus” im. Wiesława Białowąsapokonały wszystkie zespoły w swojej kategorii wiekowej i zajęły pierwsze miejsce na IV Ogólnopolskim Festiwalu Folklorystycznym o Puchar „Czarnych Diamentów”.

Dzieci zaprezentowały składankę tańców i piosenek z regionu Kurpi Zielonych w choreografii Katarzyny Piwowar i opracowaniu muzycznym Macieja Maksonia.

Warto dodać, że zespół „Mały Krakus” trzeci rok z rzędu zajął najwyższe miejsce na podium podczas Przeglądu Zespołów Folklorystycznych.

Festiwal odbył się 14 kwietnia 2018 r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach. 17 grup z różnych regionów Polski, które wzięły w nim udział, zaprezentowało folklor śląski, kaszubski, lubelski, łowicki, krakowski oraz tańce narodowe.